FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Ani zápas se Spartou gól nepřinesl

SpartaNepopulárním a typicky českým výsledkem 0:0 skončilo utkání Blšany-Sparta. Hosté sice měli o něco více ze hry, ale naše obrana byla jako vždy spolehlivá a brankář Slavík počtvrté za sebou udržel čisté konto.

Pražany přivítal poněkud promáčený terén, se kterým si příliš nevěděli rady. Za favorizovanou Spartu nastoupil poprvé po dlouhém zranění Sivok, za Chmel zase poprvé na jaře hrál obránce Radek Šourek. Tým Blšan byl zcela kompletní, stejně jako hosté. Na souboj s úřadujícím mistrem bylo v Blšanech zvědavo tolik diváků, že stadion poprvé v sezoně dosáhl vyprodaného stavu! Fanoušky přitáhlo jistě i pěkné jarní počasí, sluníčko a příjemných 15 stupňů. Před zápasem oba týmy držely sérii tří zápasů bez obdrženého gólu. To jakoby předznamenalo vývoj utkání.

V prvním poločase se diváci na tribuně hodně nudili. Sparta se snažila být od začátku aktivní, ale do nebepečných šancí se nedosávala, naše obrana tentokrát v plném obsazení pracovala bez chyb. Sparťané se většinou nedostali ani ke střele na brankáře Slavíka, pouze si vypracovali několik rohových kopů, z nichž ovšem nevytěžili zhola nic. Poprvé se v akci objevil blšanský brankář až ve 36.minutě, kdy střílel tvrdě Šimák, ale Slavík si poradil v pohodě. Jediná obrovská příležitost prvního poločasu přišla až těsně před přestávkou, ve 44.minutě, Matušovič pronikl s míčem po pravé straně a odcentroval před branku, kde našel nabíhajícího Pospěcha, ale ten ve vyložené šanci střílel vedle. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Po změně stran se na obrazu hry nejprve nic nezměnilo, asi proto v 50.minutě už hostujícím ?fanouškům? došla trpělivost a nudné utkání se znažili ozdobit dýmovnicemi. Zřejmě však se svým geniálním efektem nebyli dosttečně spokojeni, a tak jeden v nich vběhl na hřiště s dokázal ho celé přesprintovat až ke druhé brance, kde ho chytili pořadatelé. Své vteřiny slávy si chtěli užít i další dva fandové Sparty, ktří se poté vrhli za ním. Přerušením hry a tudíž zdržováním těžko své Spartě, která chtěla vyhrát, pomohli.

Poté se začal hrát fotbal. Sparta zvýšila obrátky, v 56.minutě hlavičkoval Drobný po Matušovičově přímém volném kopu těsně vedle. V tu dobu se na branku Blšan hnal jeden útok za druhým, v 60.minutě špatně odkopl míč před vlastní brankou veterán Muller, ale Došek a ani z dorážky Pospěch nedokázali nabídnutou příležitost využít ke vstřelení gólu, proti stál brankář Slavík. Na sílící tlak Sparty reagoval trenér Bílek stáhnutím útočníka Polodny a na jeho místo přišel Zeher, který hraje defenzivnější hru. Tlak Sparty pokračoval, ale Chmelaři stále více hrozili z brejků.

V 73.minutě si skvěle zaběhl za obranu Sparty Jiří Krejčí, po Mullerově pasu se dostal k hlavičce, ale nedokázal míč usměrnit do branky, ten proletěl těsně vedle. Hosté si uvědomili, že ani remíza z Blšan není jistá a má svou cenou, takže se přestali tak hnát do útoku. Posledních čtvtrhodina utkání již nepřinesla velké šance, Blšany se soustředily na ubránění nerozhodného výsledku, což se nakonec také podařilo. V 90.minutě dokonce mohl Chmel strhnou vedení na svou stranu, když po dvouch rohových kopech se Vorel nedokázal zblízka trefit do sítě.

V podzimním zápase na Spartě skončilo utkání divokým skóre 5:2 pro pražany, tentokrát gól nepadl. Obě mužstva protáhla sérii bez obdrženého gólu na více než 6 hodin hry. Remíza je určitě větším úspěchem Blšan, jak s ohledem na ambice obou klubů, tak i dle průběhu hry. Nicméně Sparta rozhodně příliš nekralovala, naši hráči drželi po většinu času krok a ve druhém poločase měli také brankové příležitosti. Jedná se o zisk velmi důležitého bodu, který se může hodit v boji o záchranu.

Blšany ? Sparta 0:0

Sestava Blšan: Slavík ? Vorel, Muller, Šourek, Krejčí ? Michal, Šindelář (89.Broschinský), Trapp, Devátý ? Pešír (85.Volek), Polodna (64.Zeher)
Žluté karty: Trapp (3.), Devátý (6.)
Diváci: 2300 (vyprodáno)
Rozhodčí: Matějek (Košec, Goňa)

FK Chmel Blšany | 2.4.2006 17:35 | 942x přečteno