FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

AFK LoKo Chomutov - FK Chmel Blšany 3:1 (1:0) ( Doplněno )

Branky: Andršt, Sojčík, Sedlák – Matucha. ŽK: 0:4. Rozhodčí: Oborník. Diváci: 200.

27. kolo – Doma jsme konečně vstřelili více jak jednu branku a v pohledném fotbalovém utkání jsme si zcela zaslouženě připsali další výhru. Jsme tak stále v závěsu za čelem tabulky.

AFK LoKo Chomutov – FK Chmel Blšany 3:1 (1:0)

Branky: 32. Andrš, 70. Sojčík, 75. Sedlák – 51. Matucha

Sestava LoKo: Poloprutský – Micák, Rajnyš, Heier – Kubánek (80. Holub), Žďánský, Campr, Hakl (65. Sojčík), Tichý – Andrš (85. Šimon), Sedlák
Dále připraveni Brejcha a Mareš

Po týdenních nejasnostech kolem výkopu utkání si nakonec při slunečném poledni našla cestu k nám do areálu velmi početná návštěva. Aby ne, Chmel Blšany, tým s ligovou minulostí a hráči stále lákají, na své si přišli i starší lovci autogramů. V Modré jsme ztratili dva body a nehledě na soupeře jsme to doma chtěli napravit. Na lavičce náhradníků se po zranění objevil Mareš, v sestavě naopak chyběl dovolenkář Cejthamr a po přeskupení řad nastoupil v základní sestavě Andrš.

Od začátku utkání se obě mužstva snažila kombinovat, od hostí se snad ani nic jiného neočekávalo, z naší strany to je vždy neznámá. Dá se říct, že jsme byli po většinu utkání aktivnějším mužstvem a mohli jsme jít i brzy do vedení. Agilní Andrš vybojoval míč pro Sedláka, jenž využil pomalosti blšanské obrany, ale v jasné pozici trefil jen nohy brankáře Krabce. Pak několikrát zkoušel štěstí Tichý, ale z průniku téměř z poloviny hřiště nic nebylo, střela z vápna nebyla razantní a po centru Kubánka na poslední chvíli zasáhl Stracený. V blšanském dresu se hra točila kolem Pilaře, ale největší nebezpečí pro nás znamenal Novák, který několikrát vyzkoušel pozornost Poloprutského. Nejnebezpečněji vypadala hlavička Siegla mladšího, která mířila ale nad branku. Paradoxně když jsme trochu polevili, šli jsme do vedení, po půl hodině hry z levé strany dostal míč Hakl, ten mezi čtyřmi strážci prostrčil na Andrše, který potvrdil střeleckou formu z minulého utkání a nedal Krabcovi šanci, 1:0. Do kabin se nám mohlo odcházet ještě lépe, na hranici vápna se uvolnil Andrš, udělal kličku i brankáři, který ho zkosil k zemi. K našemu překvapení se ale nekopala jasná penalta, nýbrž přímý kop z hranice šestnáctky. Camprova střela však gólové parametry neměla.

Blšanští vstoupili do druhé půle podstatně aktivněji a odměnou jim bylo vyrovnání. Zcela volný Novák napřáhl z dvaceti metrů, Poloprutský střelu vyrazil, ale na dorážku Matuchy už neměl nárok, 1:1. Hosty vstřelená branka očividně povzbudila, ale další šance si už nevytvořili. S tímto stavem jsme se nechtěli smířit a tlačili jsme se dopředu, výsledkem byly střely Tichého ze střední vzdálenosti, které si cestu mezi tyče ale nenašly. Kousek chyběl i technické střele Žďánského, která skončila na břevně Krabcovy branky. Dvacet minut před koncem přišli chvilky střídajícího Sojčíka, po pěkné kombinaci dostal do vápna míč od Žďánského a nádhernou křižnou střelou strhl vedení na naší stranu, 2:1. O pět minut později se na levé straně uvolnil Sojčík, od něj putoval míč na hranici vápna přes Tichého k Camprovi, do jehož střely vložil půlky Sedlák a bylo 3:1. Blšany jsme v závěru zápasu už k ničemu nepustili a do závěrečného hvizdu jsme si hlídali výsledek.

Všechny body skončily po právu na LoKotce a příchozí návštěvníky musel fotbal bavit, protože obě mužstva se snažila hrát po zemi a kombinovat. Prvních dvacet minut jsme byli lepším týmem, ale bez gólového efektu, pak se hra vyrovnala. Ve druhé půli jsme s postupem času opět získávali převahu, která byla korunována gólem Sojčíka. „Gól z půlky“ od Sedláka, na kterém má snad větší podíl Campr, nám pak dal klid do závěrečných minut.

Jelikož Žatec i Souš vyhráli, uhlídali si před námi tříbodový náskok. V dalším kole zajíždíme právě do Souše, jejíž ambice směřují jednoznačně k divizi.

Zdroj: http://www.afklokochomutov.cz/view.php…

 

SVOBODNÝ HLAS

Chomutov si poradil s Chmelaři.

Velmi pohledné utkání, ve kterém se kombinovalo a hrálo po zemi, bez nakopávanýych balónů. Domácí začali náporem, který jim vydržel dvacetiminutovku. V ní měl největší šanci Sedlák, ale Krabec v brance situaci vyřešil. Pak se hra vyrovnala a přišly šance hostí. Halavička Siegla ml. šla těsně nad domácí branku. Hodně aktivní byl opět Novák, který hodně zaměstnal Chomutovskou obranu i brankáře Poloprutského. Pak však využil chyby obrany Blšan Hakl, který mezi čtyřmi bránícími hráči prostřčil na Andrše, který překonal Krabce – 1:0. Pak si nedovoleně v šestnácte počínal Krabec, který atakoval Andrše. Trestný kop ale Campr doslova zahodil. Po přestávce přišla akce , se kterou slavil Chmel úspěch protí Štětí. Novák utekl, vypálil ze 30 m. Poloprutský vyrazil jen k dobíhajícímu Matuchovi a bylo vyrovnáno. Domácí opět zatlačili. Tichý netrefil bránu, Žďárský rozezněl břevno. Poslední dvacetiminutovka patřila střídajícímu Sojčíkovi. Ten nejdříve křížnou střelou zužitkoval přihrávku Žďárského a vrátil Chomutovu vedení. O pět minut později připravil gólovku pro Sedláka, který jí proměl. 

 

FK Chmel Blšany | 30.5.2011 13:40 | 1334x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 30.9.2023 14:51:32