FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

A-muži stále neexistují, připravuje se jen mládež

  Zimní příprava Blšan je letos ještě více netypická, než ta v minulém létě. Není totiž žádná, protože Blšanům se stále nepodařilo sestavit mužstvo mužů pro trenéra Zákostelského (foto). Do startu ČFL ještě zbývá více než měsíc.

Mužský A-tým, který by měl hrát jarní část ČFL a pokusit se o zázračnou záchranu, stále neexistuje. Jednotliví kmenoví hráči Blšan, kterých není moc, se připravují v jiných týmech a trenér Zákostelský tak stále nemá co dělat. Přitom příprava Blšan měla začít krátce po Novém roce. Tým mužů byl přihlášen do turnaje Siad Cup, ale tam ještě neodehrál ani jeden z naplánovaných zápasů a zcela jistě už ani žádný neodehraje. V úst vedení klubu se sice stále ozývá ujišťování o brzkém zlepšení situace, realita tomu však zatím zcela neodpovídá.

Stále se jedná o odchodu Gedeona do Mostu, ale věc se táhne a není jasné, zda Most bude mít zájem do nekonečna o našem hráči licitovat, zvlášť, když jaro v první lize začíná už příští víkend. Výměnou by mělo přijít několik mladých mosteckých fotbalistů do Blšan, ale i to je věc nejistá. Pár hráčů současným Blšanům nepomůže a je stále nejasné, zda a jak vůbec tým odehraje jarní část ČFL.

Dorost přípravu má, ale prohrává

Připravuje se aspoň mládež. Dorostenci koncem ledna prohráli na Apollo Cupu v Mostě s domácím výběrem dorostu 3:6, o týden předtím prohráli se Souší 0:3. Příliš se jim tedy nedaří, bohužel tým se nedaří adekvátně posílit, protože situace u mužů odrazuje i potenciální posily do dorostu.
O prvním únorovém víkendu pak na turnaji v Lounech náš mladší dorost podlehl stašímu dorostu LOKO Chomutov 1:3.

Přípravy probíhají i u žáků a přípravek. Informace nám zaslal pan Jaroslav Jenček, děkujeme. Jeho zpráva j jednou z opravdu mála pozitivních, které se fanoušků nabízejí:

V neděli 27. ledna se přípravky FK Chmel Blšany zúčastnily halového turnaje v hale TJ Sever Žatec. Turnaje se zúčastnilo celkem 8 mužstev. Do nadstavbové části postoupily obě přípravky z 2. míst ve svých skupinách. Mladší přípravka bohužel prohrála jak v semifinále, tak i v malém finále a obsadila celkové 4. místo. Starší přípravka po vítězství v semifinále a prohře ve finále obsadila 2. místo. V rámci závěrečného hodnocení turnaje byl jeho nejlepším hráčem vyhlášen kapitán mladší přípravky FK Chmel Pavel Jenček.

Další neděli, 3. února 2008, se mladší přípravka pod vedením Josefa Hodiny zúčastnila turnaje pořádaného FK Louny. Ve své kategorii obsadili kluci první místo a Jan Šimeček byl vyhlášen nejlepším brankářem této kategorie.

FK Chmel Blšany | 5.2.2008 12:34 | 903x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 22.2.2024 18:51:13