FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

A je tu exligové derby !

  Mezi nejatraktivnější zápasy druhé ligy tradičně patří střetnutí dvou celků, které   v poslední sezoně sestoupily z nejvyšší soutěže. Letos se jedná o zápas našeho   Chmelu a Vysočiny Jihlava, hraje se na půdě Blšan.

Vysočina Jihlava je v současné době na 3.místě tabulky, Blšany jsou až třinácté. Tato umístění prakticky odpovídají předsezónním ambicím obou klubů. Vysočina chce postoupit do první ligy a nijak se tímto cílem netají. Na příští týden například chystá otevření nové tribuny na stadionu. Začátek sezony se Jihlavě vydařil, ovšem po třech výhrách přišlo několik nepovedených zápasů, ale nyní se znovu tým trenéra Bokši začal zvedat. Poslední dva zápasy vyhráli „Ježci“ 3:0, nejprve v Třinci, poté doma s Bohemians 1905. V posledním utkání zaznamenal hattrick nejlepší útočník Vysočiny- Petr Faldyna. Ten je v současné době nejlepším střelcem druhé ligy se šesti brankami a právě na něj a jeho formu si tak bude muset naše obrana dávat největší pozor!

Pokud jde o náš tým, ten je nyní také v pohodě. Nečekaně dobrý výkon v Hradci a zasloužené tři body za výhru 3:0 vnesly klid do řad našich fotbalistů, kteří se tak nemusí stresovat při pohledu na aktuální tabulku. Vítězná sestava se obvykle nemění, a tak se dá očekávat, že v neděli dopoledne nastoupí k zápasu v modrožlutých dresech stejná jedenáctka, jako v na východě Čech. Nemáme hlášena žádná zranění a problémem nejsou ani karetní tresty. I tak ale není úspěch zdaleka zaručen. Víme, jak kolísavé výkony předvádí náš tým, a proto se v neděli může stát všechno.

Dosavadní bilance našeho klubu s Jihlavou je vyrovnaná. Zatím došlo v historii jen na dva zápasy a to v minulé sezoně v rámci Gambrinus ligy. Na podzim 2005 v Blšanech skončil zápas nerozhodně 2:2, na jaře se pak obě mužstva rozešla znovu smírně, ale tentokrát bezgólově 0:0. Na straně Blšan si tyto zápasy nepamatuje žádný hráč, ale u Jihlavy je to většina fotbalistů. Vysočina totiž na rozdíl od nás dokázala po sestupu do druhé ligy z podstatné části udržet loňský prvoligový kádr a z toho také vyplývají daleko vyšší ambice, než v případě Blšan.

Utkání BLŠANY – JIHLAVA se odehraje na blšanském stadionku v neděli 8.10. od 10:30. Počasí by mělo být sice chaldné, ale slunešné. Nechte se nalákat výborným výkonem Blšan z minulého kola a přijďte podpořit Chmel i na domácí zápas s těžkým a atraktivním soupeřem!

FK Chmel Blšany | 6.10.2006 11:18 | 657x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 5.6.2023 19:32:57