FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

A-dorosty ukončily podzim jednoznačnými výhrami

  Družstvo FC Chomutov, se kterým se naši dorostenci potkávali v loňské sezoně   v České lize, nebylo tentokrát pro Chmel velkou překážkou. Starší i mladší „A“   dorostenci v Chomutově jednoznačně vyhráli, konkrétně 3:0 resp. 5:1 . Starší   dorost přezimuje na první, tedy postupové příčce v tabulce!

Starší dorost si připsal očekávanou výhru 3:0, i když mu chyběl důležitý obránce Jakub Süsser, jenž posílil muže v Olomouci. Podzimní účet je tak pro hráče trenéra Kolmana velmi lichotivý. Ze 13 zápasů prohráli pouze jediný, těžké utkání na umělém povrchu v Ústí nad Labem, což je hlavní soupeř v boji postup. Jediné, čeho lze litovat, je remíza 4:4 doma s Kalrovými Vary. Ovšem i dobrá mužstva občas zaváhají. Stejně si vedli i další týmy z divize B. Ústí nakonec poztrácelo 7 bodů, Děčín dokonce devět. Výsledkem je, že FK Chmel Blšany vede tabulku s 34 body, druhé Ústí má 32 bodů a třetí Děčín 30 bodů. Nikdo jiný na jaře nebude bojovat o postup do České ligy. Čtvrtá Roudnice už má ztrátu na náš tým 11 bodů a to je přece jenom už hodně….

Mladší dorost dokázal porazit Chomutov ještě výrazněji (viz komentář níže). V tabulce divizní skupiny tak zakončil podzim na 7.místě, tedy přibližně ve středu tabulky. Jeho výsledky ale nerozhodují o případném postupu, ten je zcela v rukách starších dorostenců, mladší se pak řídí tím. Svůj úkol tak mladší dorost rámcově plní, i když bychom si ho přáli vidět výše. Během zimní přípravy snad dobře potrénuje a na jaře se vydá tabulkou vzhůru. Třeba na třetí Karlovy Vary má ztrátu pouze 6 bodů.

Sobotní utkání mladší dorostu:

FC Chomutov – Chmel Blšany 1:5 (1:2)

hráno 11.11. na trávě

SESTAVA BLŠANY:

Erneker – 6 (41.Krejčí – 6)
Ščislák – 4
Horvát – 7, Hynek – 6, Tatár – 5 (41.Oračko – 6)
Tománek – 6 (55.Holán)
Smékal – 6, Oláh – 6
Lesniak – 6
Rámeš – 6, Bůžek – 4 (41.Dobeš – 7)
trenéři: Koutenský, Podroužek

Známka udává kvalitu výkonu (1– nejhorší… 10– nejlepší), zpracováno na základě podkladů trenéra Koutenského

Mladší dorost o víkendu v Chomutově vyhrál 5:1, i když ještě v poločase byl stav velmi otevřený. Svěřenci kouče Koutenského šli do vedení jižv 9.minutě, Lesniak se uvolnil, našel Rámeše a ten dal na 1:0. Za dvě minuty měl na kopačce druhý gól Bůžek po výtečné akci Rámeše a spol. , ovšem Bůžek netrefil prázdnou bránu! Chomutov předváděl pouze nakopávané míče na jednoho hrotového hráče. Naši hráči šli do vedení 2:0 po trestném kopu Tománku, hlavou usměrňoval aktivní Rámeš. V 30.minutě hrubě chyboval Sčislák, zbytečně kličkoval v roli posledního, přišel o míč, naštěstí z toho byl jen roh. Jako varování to ale našemu týmu nestačilo. V 32.muinutě propadla obrana, za stopery se dostal k míči útočník domácích a prostřelil gólmana – 2:1. Zbytek poločasu přinesl vyrovnaný průběh, škoda, že Rámeš svou třetí šanci už neproměnil. Celkově byly Blšany daleko lepší.

Herní kvalita se projevila na skóre až ve druhé půli. Šanci dostal mladý útočník Dobeš a předvedl se ve skvělém světle. Ale postupně. V 50.minutě hezkou akci předvedli Tománek, Oračko a Lesniak, o minutu později z dálky slušně střílel Oláh. Poté sáhli trenéři k přeskupení řad, nastolili systém 3–4-3, který rychle přinesl své ovoce. V 57.minutě zvýšil náš tým na 3:1 zásluhou již zmíněného Dobeše, jeho střela byla sice nedůrazná, ale domácí gólman chyboval a kapituloval. Od té chvíle domácí rezignovali a začali jen bránit, došly jim síly. V 64.minutě Tatár orazítkoval břevno a pohotový Dobeš z dorážky zvýšil na 4:1 pro Blšany. Ve zbytku utkání Chmel produkoval krásný jednoduchý fotbal, přes krajní hráče s centry a zakončením. V 71.minutě dobře střílel Lesniak, ale gól přišel až v 74., kdy se ujala akce po ose Dobeš – Rámeš – Holán, rána z 10 metrů upravila skóre na konečných 5:1 pro Blšany. Přitom v závěru ještě mohl zvýšit Lesniak po nejhezčí akci zápasu- Ščislák, Oláh, Oračko, Rámeš, Holán a nakonec Lesniak si to dávali na jeden dotek, závěrečný postup Lesniaka na bránu bohužel skončil na gólmanovi Chomutova, který ho skvěle vychytal. I tak je ale konečný výsledek 5:1 pěkný, Chmel si ho za dobrý výkon zcela zasloužil.

FK Chmel Blšany | 14.11.2006 9:14 | 638x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 6.12.2023 9:09:50