FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Fotbalová akademie při FK Chmel Blšany


Nejbližší taletové zkoušky se konají 12.března 2008 v areálu FK Chmel Blšany. Jsou primárně určeny pro žáky současných devátých tříd ZŠ, kteří by chtěli studovat na fotbalové akademii v Podbořanech, ale přijít mohou i další zájemci.


V městečku Podbořany (šest tisíc obyvatel) ležícím jen 4 kilometry od Blšan funguje již od roku 1997 fotbalová akademie Chmelu Blšany. Je součástí střední odborné školy v Podbořanech. Škola nabízí talentovaným chlapcům možnost získat výuční list ve zvoleném učebním oboru nebo v čtyřletém maturitním studiu a zároveň se po celou dobu studia aktivně věnovat kopané. SOUz a OU Podbořany je státní školou bez placení školného. Rodiče hradí jen celodenní stravování a ubytování syna v Domově mládeže učiliště. Ubytování v internátu je pro žáky fotbalové školy velmi výhodné, neboť tréninky v Blšanech jsou každý den.

K tomu, abyste mohli na naší akademii studovat, je třeba si vybrat některý z nabízených tříletých učebních oborů nebo čtyřletých studijních oborů v SOŠ a SOU Podbořany a vyplnit přihlášku. Webové stránky školy, kde nabídku oborů najdete, jsou : http://www.sos-podborany.cz/

Svou přihlášku, před odevzdáním ve své ZŠ, výrazně označit =KOPANÁ=

Ve stanoveném termínu se je třeba zúčastnit talentových testů v areálu FK Chmelp Blšany (budou na ně pozváni všichni přihlášení uchazeči). Budou-li žáci základních škol a jejich rodiče požadovat podrobnější informace o fotbalové škole, dostanou je při návštěvě učiliště při dnech otevřených dveří, kdykoliv při návštěvě SOŠ Podbořany, písemně či telefonicky, nebo v FK Blšany (p.Trnka ? 415 214 523 nebo 415 214 592; Mgr.Alexandr Bednář – 603 835 777).

Proč se rozhodnout hrát za Chmel Blšany? Náš klub především nabízí vynikající fotbalové zázemí, nejlepší v regionu a jedno z nejlepších v Česku. K dispozici je v současnosti velké množství travnatých hřišť (viz dolní foto) a plánuje se výstavba umělé trávy třetí generace, tedy té nejmodernější, která je v současnoti k dispozici. Bohužel dotace v roce 2006 nám propadla, ale brzy se jí snad podaří získat znovu.

Ze sportovního hlediska nabízí Chmel Blšany svým mladíkům intenzivní tréninky čtyřikrát týdně a tomu je přizpůsobena výuka ve fotbalové akademii. Jezdí se i na soustředění. Dorost, za který studenti z fotbalové školy nastupují, vyhrál v sezoně 2006/07 dorosteneckou divizi a v sezoně 2007/08 tak hraje Českou ligu dorostu, tedy druhou nejvyšší soutěž v ČR. K dispozici jsou i dvě družstva B-dorostů, která hrají v současné době krajský přebor.

V květnu 2007 se dorost Blšan zůčastnil prestižního mezinárodního turnaje dorostů ve francouzském Grenoble. Zde skončil na 5.místě v konkurenci 8 kvalitních týmů z celé Evropy, Blšany ve skupině dokonce porazily Levski Sofia. Protože náš tým ostudu neudělal, je velká pravděpodobnost, že bude pozván i v dalších letech.

Hrát za Blšany je i v dnešní době pro mladé fotbalisty ctí a jsou jim zaručeny podmínky, které umožňují těm nejtalentovanějším prosadit se v profesionálním fotbale. Ze známých hráčů, kteří prošli dorosteneckými výběry Chmelu, můžeme jmenovat především obránce Jana Vorla (v současnosti na Kypru) či brankáře Aleše Chvalovského (nyní Apollon Liomassol). V prvoligových klubech působí např. Petr Trapp (Plzeň) či Petr Loos (Most). I nyní vyrůstají v Blšanech talentovaní fotbalisté. Osmnáctiletý Jakub Süsser je členem reprezentace ČR do 18 let, v červnu 2006 získal s o rok mladší reprezenatcí titul vicemistra Evropy.

Treninkový areál FK Chmel Blšany… Kde jinde tohle najdete?

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 30.5.2023 9:45:45