Žákům skončil podzim, tabulku bohužel nevedou

Cílem blšanských starších žáků pro letošní sezonu je návrat zpět do divize, což   vyžaduje vítězství v krajském přeboru. Soutěž dospěla do své poloviny a Blšany jsou   až na třetím místě.

Chmelařům narozeným v ročníku 1993 se podařilo během podzimu devětkrát vyhrát, dvě utkání prohráli. Celkem tak nasbírali 27 bodů, při skóre 47:7. Počtem obdržených branek jsou nejlepší obranou v soutěži. V tabulce pravdy mají Blšany + 12 bodů. Tyto dobré statistiky ale nestačí. O bod lepší je Bílina, na druhém místě se pak nachází Neštěmice, mají stejně bodů jako FK Chmel, jenže lepší skóre. V průběhu podzimu právě s těmito dvěmi vedoucími týmy Blšany prohrály – v Neštěmicích podlehli naši fotbalisté 0:4, v Bílině 0:1. Z toho vyplývá zajímavost, že Neštěmice daly v jednom zápase Blšanům více branek, než všechna zbylá družstva přeboru dohromady v 10 zápasech. Ve hře o postup je ještě čtvrtá Roudnice, má 24 bodů.

Výhled do jara? Vše je zcela otevřené. Ztráta Blšan na první místo je pouhý jeden bod. Klíčové budou jarní odvety, kdy dva nejsilněší soupeři přijedou do Blšan. Složité bude i vyhrát na půdě Roudnice. Nyní je v přeboru na programu dlouhá přestávka – jarní část soutěže začne až v prvním dubnovém víkendu. Pak čeká Blšany těžká práce, posunout se na první tedy postupové místo tabulky a vrátit tak pro příští sezonu do Blšan opět žákovskou divizi.

Čelo tabulky po podzimu

1. Bílina (46:10) 28 bodů
2. Neštěmice (68:13) 27 bodů
3. Blšany (47:7) 27 bodů
4. Roudnice (40:19) 24 bodů

Mladší žáci suverénní, ještě neprohráli

Na rozdíl od svých starších kolegů, mladší žáci Blšan marně hledají v krajském přeboru adekvátní konkurenci. Z 11 zápasů ztratili body pouze jednou, za remízu 0:0 na půdě Bíliny. Celkové skóre 70:11 svědčí o smrtícím útoku týmu. Celkově nasbíraných 31 bodů je jednoznačně nejvíce v soutěži, suverenitu naznačuje i +16 bodů v tabulce pravdy. Druhá Roudnice i třetí Ústí nad Labem „B“ mají na kontě 24 bodů. Bohužel, výsledky mladších žáků nemají vliv na případné postupy či sestupy. Jsou „pouze“ příslibem do dalších let, samozřejmě jen v případě, že se nejlepší hráče podaří v klubu udržet. To se v posledních letech bohužel ne zcela daří.

FKCHMELBLSANY.cz | 31.10.2007 9:47 | 530x přečteno