Z Jiren podle očekávání bez bodů

Fotbalisté Blšan výsledkově nepřekvapili a na půdě vedoucích Jiren utrpěli šestou porážku v řadě. Herně ale nezklamali

Zápas se v mnohém podobal střetnutí z podzimu 2008. I tehdy přijížděly Blšany jako poslední, zatímco domácí Viktorie vedla tabulku. I tehdy se Blšany senzačně ujaly vedení a i tehdy se soupeři podařilo výsledek třemi góly otočit.

Utkání začalo pro domácí (nastoupili např. i Kincl a Zoubek) šokem. Krátce po rozehrávce domácích se k míči dostal Kalanin, obešel tři protihráče a Horváth otevřel skóré. Poté si Jirny vytvořily optickou převahu, ale bez výraznějších šancí. Nebezpečné centry dokázal Klíma vyboxovat, případné hlavičky mířily vedle. Naopak po rychlém protiútoku běžel z úhlu sám na brankáře Siegl ml., ale mířil těsně nad. Tlak Jiren začal narůstat a v 29. minutě bylo vyrovnáno – Kincl si zpracoval dlouhý míč, pohrál si s obráncem a trefil úzký prostor mezi tyčí a padajícím Klímou. Posléze další protiútok chmelařů skončil jen střelou do boční sítě. Jirny zahrozily znovu v 40. minutě, ale střela z deseti metrů před brankou byla slabá a mířila do brankáře.

Krátce po přestávce mířil Horváth po rohu hlavou nad. Neproměněná šance mrzela o to více, když ve 49. minutě Horáček odražený míč poslal do branky a upravil na 2:1. O 5 minut později Havierník přidal z bezprostřední blízkosti pojistku a osudu zápasu bylo rozhodnuto. Tempo evidentně opadlo a o další vzruch se přes územní převahu domácích starali spíše hosté. Nejprve aktivní Kalanin kouzlil s míčem u šestnáctky soupeře, ale výsledkem byl jen odkop od brány. Krátce poté po centru téhož hráče orazítkoval Siegl ml. spojnici břevna a tyče. V posledních 30 minutách byla hra rozkouskována fauly a častými střídáními. Kinclova dělovka mířící nad byla tečkou nad výhrou domácích 3:1

SK Viktorie Jirny 3:1 FK Chmel Blšany (1:1)

góly: Kincl, Horáček, Havierník – Horváth

Jirny: Štěpnička – Obermajer, Kliment /Jandzik/, Havierník /81. Lemchi/, Šimek, Bílek, Kincl, Jindráček, Zoubek /72. Kejha/, Dubský, Horáček

Blšany: Klíma – Kalanin, Šmerda, Kryštof, Zinhasovič, Horváth /57. Matucha/, Siegl, Siegl ml. /86. Razím/, Dvořák, Lancz, Gruber

žluté karty: Šimek, Kliment – Horváth, Zinhasovič, Siegl, Kalanin

diváci: cca 80

FKCHMELBLSANY.cz | 24.10.2011 18:32 | 1055x přečteno