Z jarního A-týmu nezůstává ani jeden hráč

Po sestupu do druhé ligy náš klubu opustili všichni fotbalisté, kteří na jaře   pravidelně nastupovali k ligovým zápasům. Staví se úplně nový tým. Díky partnerství   s Mostem však bude pro fanoušky určitě zajímavý- i se zahraničními fotbalisty.

Naděje, že v klubu zůstane aspoň někdo z jarní sestavy se rozplynula v červencovém vedru. Pavel DEVÁTÝ, Lukáš MICHAL ani Radek ŠOUREK nemají zájem podepsat s naším klubem smlouvu o dalším působení. Předchozí kontrakty skončily v červnu. Devátý odchází do Žiliny, Michal na Kladno. Zatím bez angažmá je Šourek, ale hledá si jiný klub než Chmel Blšany. Už předtím odešel na hostování do Slavie Jan Vorel. Ostatní Chmel opustili již dříve. Z jarní soupisky zůstávají v klubu jen mladí hráči širšího kádru, případně B-týmu- nejvíce z nich odehrál Loos, dále jde o Klasnu, Bednáře, bratry Sussery či Krejčíka.

Když mluvíme o tom, že celý základní kádr z Blšan odešel, je třeba zmínit, kdo odešlé hráče nahradí. To zatím není přesně jasné, je totiž nutné postavit celý tým úplně znova, což je úkol pro trenéra Bičovského, který je zde také nováčkem. V současné době se v Blšanech zkouší 25 hráčů, právě tolik se jich sešlo na pondělním tréninku. Ne všichni ale zůstanou pro pozimní sezonu, proto je zatím zbytečné uvádět nějakou soupisku. Kouč fotbalisty zkouší v přípravných zápasech, které nyní tým dvakrát týdně hraje.

Mezi hráči, kteří se nyní v Blšanech připravují, najdou fanoušci i některá velmi atraktivní jména. Ani ne tak z hlediska fotbalové zavedenosti, ale spíš exotičnosti. Jedná se dva brazilce – JAPAN a ANDREI, dále francouz ABDEL, bulhar BOGUNOV, zkouší se také jeden albánec a slovák. Zda soupiska zůstane mezinárodní i pro ligové zápasy, se zatím neví. Bude záležet, jak potenciální posily padnou do oka trenérovi Bičovskému, který má možnost testovat i některé hráče mosteckého B-týmu. Všichni zmínění fotbalisté byly vyhledání Siadem Most, ten hodlá v Blšanech zkoušet jejich kvality. Blšany pro sebe sehnaly také několik posil, například talentovaného mladého záložníka Ondřeje Šimla z Plzně.

Nejbližším testem nových hráčů by mělo být středeční utkání s Jihlavou, dva exligisté se sejdou v Nymburce v 10:30. Jedná se totiž o možná nejatraktivnější zápas z celé letní přípravy.

FKCHMELBLSANY.cz | 10.7.2006 20:19 | 356x přečteno