Vyjádření klubu k nesehranému utkání 13.kola KP dospělých mezi Blšany a Modrou

Dne 12.11. 2012 v 15:30 hodin proběhlo jednání STK Ústeckého KFS za účelem projednání důvodů nesehraného utkání 13.kola KP dospělých FK Chmel Blšany – FC Jiskra Modrá. Na jednání jsme se dostavili ve složení předseda Radek Pospíšil, trenér Josef Němec a sportovní ředitel Jaroslav Janoušek. Předložili jsme doklady, na základě kterých jsme dokazovali, že jsme jednali v souladu všech platných pravidel a které potvrzovali tento sled událostí:

20.7.2012

jsme si vyžádali u vedoucího sekretáře Ústeckého KFS Jiřího Suchánka aktuální seznam e-mailových adres, protože v tuto dobu ještě nebyl k dispozici aktuální „Rozpis mistrovských soutěží 2012 – 2013“ (ten byl v červenci teprve schválen k tisku).

21.7.2012

jsme odeslali dle aktuálního seznamu adres hlášenku změn domácích utkání klubům FK Junior Děčín, FK Litoměřice, SK Strupčice, SK Mondi Štětí, TJ Baník Modlany, FC Jiskra Modrá a AFK LoKo Chomutov. Hlášenka byla odeslána z aktuálně platné adresy fkblsany@seznam.cz, kterou až doposud všechny kluby akceptovali.

29.8.2012

jsme obdrželi od klubu FC Jiskra Modrá e-mail oznamující změnu jejich e-mailové adresy a to na naší stále platnou adresu fkblsany@seznam.cz. To nezvratně dokládá, že Jiskra Modrá věděla, že se jedná o naší platnou adresu a popírá jejich tvrzení na jednání disciplinární komise: „Mysleli jsme si, že si z nás dělá někdo legraci.“.

Na jednání disciplinární komise jsme jeli s přesvědčením, že jsme udělali vše v souladu s platnými předpisy a že disciplinární komise nemůže rozhodnout jinak, než v náš prospěch. Avšak zřejmě i na základě velmi emotivního vystoupení představitele klubu Jiskra Modrá pana Ladislava Michalce přišla komise s návrhem o sehrání náhradního zápasu v termínu 1.12.2012. Komise podle našeho názoru správně argumentovala tím, že si přeje, aby se fotbal hrál především na hřišti nikoli na jednáních disciplinární komise a proto jsme tento výsledek jednání označili především jako výhru fotbalu a s návrhem na místě souhlasili.

Jedním z hlavních argumentů komise bylo, že i kdyby došlo k pochybení FK Chmel Blšany a opravdu odeslali změnu termínů ze špatné e-mailové adresy (což se nestalo, neboť byly termíny akceptovány a uveřejněny na stránkách www.fotbal.cz, na základě nichž se zápasu ve správném termínu zúčastnili rozhodčí i delegát), Jiskra Modrá pochybila, když nesplnila ustanovení č.2. písmena k).

Cituji z rozpisu: „Pořad utkání, včetně obsazení rozhodčích a delegátů vychází na internetových stránkách Ústeckého KFS (www.fotbal.cz), povinností oddílu (klubů) je kontrolovat termín utkání a hodinu výkopu a v případě jakékoliv nesrovnalostí ihned informovat sekretariát Ústeckého KFS.“.

Představitel klubu Jiskra Modrá pan Ladislav Michalec se hájil mimo jiné i tím, že mají pomalý internet a krom toho prý informace na stránkách www.fotbal.cz v den konání zápasu nebyla, což vedoucí sekretář Ústeckého KFS Jiří Suchánek ostře odmítl. Pan Michalec také pohrozil, že nechá tuto skutečnost přezkoumat policií ČR. Na výsledek jednání disciplinární komise pan Michalec reagoval oznámením, že náhradní utkání hrát nebudou a že raději odstoupí ze soutěže.

Celá záležitost se nám zdá velmi nešťastná a věříme, že jsme udělali vše proto, aby bylo utkání v řádném termínu odehráno. Odmítáme tvrzení, že jsme procesně pochybili a s ohledem na argumenty a přístup klubu Jiskra Modrá se domníváme, že se z jejich strany jedná o snahu využít této situace k neférovému a především nefotbalovému jednání.

Bc. Radek Pospíšil

předseda sdružení