Víkend nás zase posunul blíž záchraně

Čtyři kola před koncem většiny soutěží je ještě mnoho otázek nezodpovězeno.   Jak nakonec skončí B-mužsta Blšan i partnerského Mostu? Zachrání se naši žáci   v divizi, nebo nás nemine ostuda v podobě jejich sestupu do přeboru?

U druholigových mužů se zdá být jasno už od výhry v Jihlavě a poslední víkend nás zase záchraně přiblížil, i když pouze remíza doma se Sokolovem není žádným důvodem k oslavám. Ale všech pět týmů pod námi zase prohrálo a odstup Blšan se zvýšil, na sestupovou příčku už máme náskok 7 bodů a na Žižkově si v případě vítěsztví můžeme zajistit definitivní jistoru. A kdyžtak potom doma s Bystrcí. I pesimisté už tuší, že to letos ukopeme a snad aspoň v posledních dvou předpokládejme klidných kolech bude moci trenér Bičovský vyzkoušet i hráče, na které se během sezony v sestavě místo nenašlo. Hlavně ty mladé. Už teď se do sestavy úspěšně probíjí Vojta Trup, jenž dobře využívá absence klíčových hráčů.

Koukáme se i k Béčku Mostu, protože pokud bude pokračovat spolupráce s tímto klubem i v další sezoně, tak ve stávajícím Béčku Siadu hrají naši budoucí hráči. Konečně se jim začalo dařit, o víkendu potřetí v řadě vyhráli a zase zvýšili svou šanci na záchranu, i když zůstávají na sestupové příčce. Z předposledního místa ale ztrácí jen 1 bod na nesestupovou pozici. U uplynulé výhry byl i náš kmenový hráč Martin Bednář, který odehrál celý zápas, David Čonka jen střídal v závěru zápasu. Když už jsme u našich hráčů na hostování, tak Jan Vorel v pondělí ztratil veškerou šanci na získání titulu mistra ligy se Slavií. A navíc tam stále vysedává jen na lavcičce…

Zpátky do Blšan. Starší „A“ dorost v Sokolově po smolném průběhu zápasu jen remizoval a ještě musí odložit oslavy postupu do České ligy, i když o něj ho může připravit jen souhra hodně neočekávaných okolností. Teď si mladíci předehrají další kolo už ve čtvrtek, kdy přivítají Děčín, aby už v pátek mohli odjet do Francie na mezinárodní turnaj starších dorostů v Grenoble. Tam se utkají třeba i s výběrem Sportingu Lisabon. Bude to pro ně velká zkušenost a odměna za už prakticky jistý postup do ligy. A pro klub velká čest, účastnit se takového turnaje mládežnických týmů.

Jenže tuto čest vážně ohrožuje situace starších žáků. Těm stále reálněji hrozí sestup do krajského přeboru, což by byla pro výchovu mládeže těžká rána. Je třeba teď doma pokud možno porazit průměrné Ústí nad Labem a pak hlavně neprohrát v Roudnici, což bude přímý boj o záchranu. Kluci, snažte se. Se sestupem starších žáků by se svezli i mladší. Návrat zpět do divize by snad mohl vyjít hned za rok, ale i tento rok v přeboru by byl dost velkou komplikací pro adekvátní rozvoj našich mladých fotbalistů.

Ve zbytku sezony ještě bude co řešit, i když to hlavní, tedy zápasy A-mužstva, už můžeme sledovat s relativním poklidem. Nutnou podotknout, že k tomuto klidu nám velice pomáhají hlavně soupeři. Těch 29 bodů po 26 kolech, což máme nyní, by v loňské sezoně žádnou jistotu nedávalo. Před rokem bylo k záchraně třeba 34 bodů ! Letos leží laťka o hodně níže, tak snad jí přeskočíme. Moc námahy už by to dát nemělo.

FK Chmel Blšany | 23.5.2007 3:13 | 600x přečteno