V závěru jara čeká drama jen na žáky

Do konce sezony zbývá ještě pár týdnů, ale po posledním víkendu už není pro   většinu blšanských týmů co řešit. Až na jednu výjimku už mohou dohrávat sezonu   v relativním poklidu a užívat si fotbalu. Zároveň už mohou začít hodnotit sezonu.

Mužské Áčko se po výhře v Jihlavě výrazně přiblížilo záchraně druhé ligy. S 28 body má pět kol před koncem náskok pohodných 6 bodů na sestupovou pozici, navíc bude hrát ještě třikrát doma. Optimismus je na místě především s ohledem na aktuální formu pěti týmů, které jsou pod námi. Hlučín je na jaře opravdu marný, získal jen 2 body z 10 zápasů! Bystrc vyhrála akorát na oním Hlučínem, jinak očividně v druhé lize nestačí. Vítkovicích se na jaře také vůbec nedaří a Olomouc „B“ je na tom podobně. Třinec nás sice na začátku jara porazil, ale od té doby jde o porážky k porážce a je už 5 bodů za námi, na bodový zisk si tam už také jen matně vzpomínají. Naše forma je ze spodní poloviny tabulky jasně nejlepší a je zřejmé, že záchrana je na dosah. Už přichází čas přemýšlet o další sezoně. Hodně hráčů bude končit, protože máme většinu týmu jen na hostování.

Ale v Jihlavě nás mohlo potěšit i nasazení mladíka Vojty Trupa do základní sestavy. Trenér Bičovský mu dal šanci, když šetřil Tomáše Pilaře. Devátenáctiletý kluk ještě dorosteneckého věku zvládl těžké utkání výborně a trenér Bičovský ho přímo pochválil do dobrý výkon. Pro náš fotbal dobrý příslib do budoucna, Trup je naším odchovancem. Kromě Trupa by se v létě mohli v Áčku usadit i jiní hráči dorostu, kterému se letošní sezona výborně vydařila. Některým současným dorostencům budou nabídnuty k podpisu profismlouvy, až bude jisté, že se klub udrží v profesionální soutěži.

Dorostu se sice sezona vydařila, ale poslední zápas překvapivě prohrál doma s průměrnou Admirou. I když jeho náskok na čele poklesl, o postup do České ligy už ho těžko něco připraví. Vždyť má k dobru stále ještě 11 bodů před druhým Ústím a zbývá odehrát 5 zápasů. Závěr sezony už bude pro mladíky v klidu, ti se tak mohou soustředit naplno na mezinárodní turnaj dorostenců ve Francii, kam se tým na konci května chystá. Daří se i mladšímu dorostu. Konečně se zvedli B-dorostenci v přeboru a také už jsou v podstatě zachránění, zbytek zápasů pro ně bude v klidu.

Jediný, kdo bude mít ještě hodně práce, jsou starší žáci. Těm se přestalo dařit, doma naposledy vysoko prohráli a jsou na 12.místě ze 14ti týmů, jen o skóre před 13. Kladnem, přitom už ze 13.místa se může z divize sestoupit! Kluky navíc teď čeká těžký los. Musí hodně zabojovat, aby v Blšanech udrželi kvalitní divizní soutěž žáků! Případný sestup by byl velkou ranou pro výchovu mladých hráčů v blšanském klubu. Z žáků čerpá i naše fotbalová akademie v Podbořanech. Kvalita by pak v příštích letech chyběla, pokud by tam přicházeli kluci jen z přeboru.

Jasno o sezoně už asi má i B-tým mužů v krajském přeboru, který vedou Libočany a který v létě přejde pod křídla Slavoje Žatec. O sestupu je zřejmě rozhodnuto. Tým prohrává co se dá, především důležité záchranářské bitvy, často vysokým rozdílem skóre. Bez absolovované zimní přípravy se přebor hrát nedá. Ztrátu 6 bodů už těžko naši rezervní hráči doženou, při současné formě. Nedá se nic dělat, naštěstí toto pro náš klub není taková tragédie. Škoda je to hlavně pro Žatec, který se tak v příští sezoně přeboru nedočká.

Jestliže ve většině týmů Blšan je už klid, o záchranu mohutně bojuje partnerské Béčko Siadu Most v divizi. To vyhrálo dva zápasy za sebou, v tabulce je sice stále ještě poslední, ale mohutným finišem se dotáhlo na konkurenční mužstva a záchrana se jeví reálně. Škoda jen, že v mosteckém Béčku nenastupuje vůbec náš hráč Čonka a kolega Bednář jen střídá v závěrech zápasů. Takhle si rozvoj našich fotbalistů na divizní úrovni nepředstavujeme. V Mostě ale určitě vědí co dělají, když našim kmenovým hráčům moc šancí nedávají.

V létě by se Čonka i Bednář měli vrátit z hostování zpátky do Blšan. Podobný osud možná potká Jana Vorla, který se moc nechytá ve Slavii a stále vysedává pouze na lavičce, nebo střídá. Nyní už lze téměř s jistotou říci, že pokud se vrátí na začátku letní přípravy do Blšan, tak to bude do stále druholigového klubu….

FKCHMELBLSANY.cz | 15.5.2007 22:28 | 424x přečteno