FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

V sobotu vstupujeme do 1.kola Poháru ČMFS

  První soutěžní utkání Blšan v sezoně 2006/07 je na programu tuto sobotu od 17:00   v Chomutově. Blšanský trenér Přemysl Bičovský se tak vrací do místa, kde trénoval   poměrně dlouho ve druhé polovině 90.let…

Hlavní kouč našeho A-týmu na své působení v Chomutově vzpomíná v dobrém: „Většinou se vzpomíná v na to hezké. Byly to hezké roky, které jsme završili postupem do 2. ligy a následným udržením se tam.“ připomíná nový trenér Blšan úspěšnost svého trénování. Chomutovští se drželi ve druhé nejvyšší soutěži tři roky, nejvýše dosáhli hned ve své první sezoně 2000/01 slušné 10.místo. V roce 2003 přišel sestup do ČFL.

V současné době zažívá fotbal pod Krušnými horami vpravdě krušné časy. Chomutov byl v poslední sezoně ostudou ČFL, skončil poslední s pouhými 8 body (ze 34 zápasů) a celkovým skóre 19:103 ! Sestoupil tak do divize, kterou bude hrát o nadcházející sezoně. Ačkoliv vedení vyhlásilo pokus o návrat do třetí ligy, ani vlastní fanoušci svému klubu nevěří a jsou velmi nespokojeni s činností funkcionářů. Uvádíme typický příklad z diskusního fóra na webových stránkách FC Chomutov: Máte nějaké posily? – Jo, máme dva 16-letý kluky z dorostu, maj tak na 1.Btřídu, ale nám pomůžou, aspoň nás bude 11."

Jenže Chomutov na tom rozhodně není až tak špatně, že by neměl dostatek hráčů. V letní přípravě překvapivě porazil třetiligové teplické Béčko! Co ví o soupeři Blšan v prvním kole Poháru ČMFS náš kouč Přemysl Bičovský? „Přehled mám spíš všeobecný. Znám ještě Jirku Zárubu, který klub vede, z hráčů je tam pouze Doksanský, Eiselt a Zaťko, který je i sekretářem klubu.“ vypočítává Bičovský osoby, s nimiž v Chomutově kdysi pracoval. Bez důležitých informací o soupeři ale určitě nezůstane. „Podrobně ví o Chomutovu můj asistent Pavel Chaloupka, který v Chomutově žije.“ vysvětluje trenér.

Papírové předpoklady hovoří jasně; Blšany by v Chomutově neměly mít žádné problémy a mají postoupit do druhého kola. „Očekávání je jedna věc a realita bývá jiná. Samozřejmě chceme v poháru postoupit a uděláme proto maximum. V pohárech se může stát cokoliv, ale v silách tohoto týmu by měl být postup. V těchto utkáních bývá důležitý vstup do utkání. Když se podaří tak to bývá snažší. Pokud ne bývá to potom většinou trápení. Musíme si uvědomit, že máme mladé nezkušené mužstvo.“ přemítá trenér nad sobotním soubojem.

Pro většinu klubů, náš nevyjímaje, je pohár hlavně zpestřením sezony a prioritní jsou boje o ligové body. Znamená to, že si trenér Bičovský udělá z utkání v Chomutově další přípravný zápas sloužící k hledání optimální sestavy? " Ne, myslím, že čas přípravných utkání je za námi. Nastoupíme proto v nejsilnější sestavě, která bude k dispozici". Zápas prvního kola Poháru ČMFS FC Chomutov – FK Chmel Blšany se hraje v SOBOTU 29.7. OD 17:00 na Letním stadionu v Chomutově umístěném v městském parku, s kapacitou 1000 diváků k sezení.

Postupující, věřme že náš tým, se ve druhém kole poháru utká s vítězem zápasu Řezuz Děčín – Ústí nad Labem, který se hraje paralelně.

Oficiální webové stránky FC Chomutov: www.fcchomutov.wz.cz

FKCHMELBLSANY.cz | 28.7.2006 3:40 | 600x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 2.7.2020 14:14:45