V sobotu do Náchoda. Poprvé v historii

Chmel Blšany se v sobotu poprvé podívá do východočeského Náchoda. S tamním   třetiligovým celkem se střetne poprvé v dějinách. A hned to bude v roli   jednoznačného outsidera, jako ostatně v každém utkání letos na podzim.

FK Náchod – Deštné, jak se klub ocifiálně jmenuje, se pomalu stává tradičním účastníkem ČFL, hraje ji už pátou sezonu. Klub s tímto názvem vznikl v roce 2001 sloučením dvou klubů zachycených i v současném názvu. Nicméně historie náchodské kopané je nesmírně zajímavá. Musíme se ale ponořit do předválečných dob. Tehdy hrál klub nejvyšší československou soutěž ! To bylo ve 30.letech, kdy se stal přímo profesionálním klubem. Největším úspěchem se stalo konečné 6.místo v lize, to se východočechům povedlo hned třikrát (1931, 1936, 1938). Pro zajímavost, i maximum Blšan je 6 .místo v nevyšší soutěži. V Náchodě tehdy kopali i reprezentanti. Klub od Metuje má i zajímavé odchovance, například Vratislava Lokvence.

Podobnost s Blšany tedy v mnohém existuje – někdejší slavná historie, která se jen těžko bude opakovat. Náchod ale v posledním desetiletí zaznamenal určitý vzestup a tím se od Blšan liší. Ostatně je to vidět i v letošní sezoně. Náchodu i s velmi mladým mužstvem patří průměrná 8.příčka tabulky, Chmel je také s mladým týmem jednoznačně poslední, osmnáctý. Navíc Náchod je silný právě doma, porazil ho tu letos jen Cheb. Role jsou rozdány jasně, naši fotbalisté jedou do Náchoda pouze překvapit. To není tak úplně špatná pozice. Bohužel s takovou se záchranit v soutěži nedá. Ale proč se třeba v Náchodě nedočkat najakých bodů.

Blšanští fanoušci mohou bez starostí uspořádat výjezd na východ Čech. Vzhledem ke kapacitě stadionu (5 000 diváků) využívané z mála procent, snad nehrozí, že by se fans Blšan na stánek Náchoda nevešli. Pozor ale na místní fanoušky, kteří sem přijíždějí i z Polska a mohou být i agresivní. Kvůli potyčkám fanoušků se třeba nedohrál v Náchodě před dvěma lety zápas s Bohemians 1905. Prosíme proto fanoušky Blšan, kteří snad dorazí ve velkém počtu, aby se vyvarovali chování, které na stadion nepatří.

Pokud jde o tým FK Chmelu, ten se bude snažit nahradit předchozí dvě porážky v domácím prostředí. Odčinit dosavadní podzimní výsledky určitě nepůjde, na to bychom potřebovali celý zbytek sezony. Ale odjet z Náchoda se ctí by mělo být blšanskoou povinností, poté, co už se na hřiště vrátil i Patrik Gedeon. Naopak chybět bude třeba distancovaný Geovani, ale to nevadí, protože Blšany stejně ještě letos nikdy nebyly kompletní a evidentně ani nebudou.

Jste-li zvědaví, jak zápas dopadne, nebudete muset ničit své nervy dlouho. Hraje se už v sobotu od 14:30. Na stadionu v Náchodě. Klub tentokrát nebude pořádat autobusový zájezd pro fanoušky Blšan, každý se tak musí na

<%Anketa10%>

FKCHMELBLSANY.cz | 26.10.2007 0:19 | 649x přečteno