V neděli zase na mistrák do Blšan

V neděli dopoledne vstoupí FK Chmel Blšany do ČFL. Přivítáme juniroku Plzně,   v jejímž dresu možná nastoupí i hráči, které už známe z působení v Blšanech.

V Plzni se o dění v Blšanech evidentně moc nezajímají. Viktorku prověří v prvním kole, ještě v loňské sezoně, prvoligový tým Blšan. „Pro kluky to může být jen a jen přínos. Hrát proti kvalitnímu soupeři je vždy lepší.“, píše se doslova na oficiálních stránkách Plzně. Pro Viktoriány jsme tedy kvalitním a ještě v loňské sezoně prvoligovým soupeřem, což je dobré znamení, že jméno Blšany stále ještě má zvuk v českém fotbale.

Ve skutečnosti však čeká Chmel vstup do sezony s kombinovaným polodorosteneckým týmem. Zablokované přestupy do Blšan způsobily, že se klub musí spokojit s tím, co má. A toho není moc, viz již dříve uvedená soupiska, v níž podstatná část hráčů je ze staršího dorostu. Trenér Štefko bohužel navíc zřejmě nebude moci počítat z různých důvodů s několika důležitými hráči.

Našim mladým hráčům chybí zkušenosti, ale o to větší mají motivaci se poprat s očividně favorizovaným soupeřem. Pro mnohé to bude první soutěžní utkání za muže. Bojovnost je to hlavní, na co bude tým muset v této sezoně spoléhat. Po letech nastupují v klubu zase jen kmenoví hráči Blšan, většinou odchovanci.

Fanoušky klub jistě rád přivítá v Blšanech na fotbale. Lístek na zápas nyní stojí 50 Kč, hraje se jako na jaře v neděli od 10:30. Přijďte se zase podívat na fotbal, na úplně nový a silně omlazený tým Blšan.

FK Chmel Blšany | 3.8.2007 0:04 | 694x přečteno