V boji o naději přivítáme Olomouc

Sigma Olomouc V neděli od 15:00 se v Blšanech uskuteční další utkání Gambrinus ligy, Blšany – Olomouc. Pro nás je tento zápas po prohře v Brně životně důležitý, potřebujeme vyhrát jako sůl!

Naše pozice pět kol před koncem dává tušit význam zápasu – jestli ho také prohrajeme, bude už s trochou nadsázky čas shánět se po soupeřích ve druhé lize. I remíza je samozřejmě žalostně málo, v domácím utkání proti osmému týmu tabulky je důvod chtít všechny tři body. Olomouc není příliš zvyklá na postavení až ve středu tabulky, ale letos se jí příliš nevede, jak na podzim, tak i na jaře je tým hodně nevyzpytatelný- porazil například Liberec, ale prohrál doma s Jihlavou. V posledním utkání Sigma podlehla ve Zlíně 0:1. Pět kol před koncem soutěže už soupeř nemá moc o co hrát- záchrana jistá, poháry už nedosažitelné. To by mohla být naše výhoda.

Zápas je také bitvou trenérských stálic. Jak náš Michal Bílek, tak i hostující Petr Uličný už svá mužstva trénují několik let. Déle působícímu Uličnému ovšem v létě končí smlouva a tudíž ani tento kouč nemá na konci sezony velký důvod se snažit- klub se ho chystá vyměnit. V týmu hostů najdeme našeho bývalého obránce Matina Horáčka, na jaře se mu daří, dostal se v Sigmě do základu a na jaře už dal i dva góly, což je na obránce velmi dobré. Horáček přešel do Olomouce loni v září, neboť neplnil úkoly trenéra Bílka.

Naše musžtvo stále trápí absence v kádru. Po odpykání karetního trestu už bude moci nastoupit záložník Petr Trapp, ale naopak chybět bude Pavel Devátý, jenž se v Brně vykartoval na dvě utkání, a Jan Broschincký, vykartovaný na jeden zápas. Stále bude trvat disciplinární trest pro Davida Brunclíka, takže ani tohoto fotbalistu blšanští diváci v neděli v akci neuvidí. Hosté by měli být podle posledních dostupných zpráv kompletní.

Doufejme, že se konečně podaří prolomit střelecké trápení Chmelu, vždyť na jaře náš tým vstřelil jen tři branky a autor dvou z nich nebude na hřišti. Podzimní utkání v Olomouci skončilo 3:2 ve prospěch domácích a to byl zatím poslední zápas Blšan, ve kterém padlo větší množství branek. Tehdy se trefili Dirnbach a Šelicha, kteří už v Blšanech nepůsobí. I tak máme soupeři co vracet. Blšany už Olomouc neporazily 5 let, v posledních osmi vzájemných zápasech jsme vydolovali pouze dva body. Pro nadcházející utkání ale sázkové kanceláře vypsaly velmi vyrovnané kurzy, takže nemají favorita. Jen hodně slabě favorizují Chmelaře.

Na konci sezony už nás nezajímají jen zápasy Blšan, ale i hlavních konkurentů v boji o záchranu. A kdo tedy hraje s kým? Slovácko hostí Slavii, Brno hostí Zlín a co je pro nás nejdůležitější, to je utkání Jihlava-Plzeň. Zde jsou pro nás důležitá obě mužstva, takže ideální by byla jejich remíza. Pokud už má někdo vyhrát, přáli bychom si asi raději výhru Jihlavy. Ale naprosto nejdůležitější bude, jak zvládneme utkání s Olomoucí. Rozhodčím byla jmenována slečna Damková. Podle předpovědi počasí by mělo být krásně- polojasno a cca. 20 stupňů. Takže není nejmenší důvod váhat s návštěvou utkání přímo na stadionu. V této fázi sezony je podpora každého fanouška pro mužstvo potřebná. Nezbývá než doufat, že to v neděli vyjde a výhrou se vrátíme do bojů o záchranu.

Oficiální webové stránky soupeře: http://www.sigmafotbal.cz/

FK Chmel Blšany | 21.4.2006 15:46 | 533x přečteno