Hanspaulka: Taktický výkon nakonec přinesl jen bod

„Malé“ Blšany nastoupily opět ve „svém“ areálu Na Šancích v Petrovicích 15.9.2014.
Čekal je nesmírně běhavý a technický soupeř Hoblina Jižák.

Před utkáním jsme se shodli na tom, že je potřeba proti technicky vyspělému soupeři začít hrát zabezpečeně ze zadu a na brejky.

Blšany od začátku utkání hrály opatrně, zato Hoblina se do toho pustila s vervou, ale výborně nás podržel brankář Ferčák a i tentokrát nechybující obrana.

První gól utkání padl až ve 20. minutě kdy se z brejku po krásném pasu Ležáka prosadil Sádecký a zaznamenal již svou třetí branku.

Soupeř přepnul na vyšší rychlostní stupeň a začal zatápět ještě víc. A z tlaku vytěžil branku.

Blšany neřekly poslední slovo, a Ležák v krásném samostatném úniku napálil míč do vnitřní tyče branky, rozhodčí po konzultaci s brankářem branku uznal a Blšany vedly 2:1.

V druhém poločase si s brankářem který za Hoblinu chytal prohodil místo hráč v poli a začal ten pravý matějský kolotoč.
Brankář již v prvním poločase ukazoval, že mu nedělá problém s míčem projít až do našeho pokutového území a zakončit, ale teď se z něj stal všudybýlek a začal kolotoč.
Tlak soupeře se neustále zvyšoval, Blšany na hranici sebeobětování dobře bránily.

Bohužel výše zmiňovaný všudybýlek Pate, hrající velký fotbal za ČAFCu nám ten gól na 2:2 nakonec 5 minut před koncem utkání přece jenom dal.

Soupeř nás jednoznačně přestřílel a to že nezvítězil, potažmo nezvítězil velkým brankovým rozdílem bylo zapříčiněno špatně seřízenými mířidly a výborně chytajícím Ferčákem.