Smutná zpráva z Kryr !

B týmNáš komentátor zápasů Jaromír Hykl opět zabrousil na fotbalové utkání, v Kryrech tentokrát povzbuzoval blšanský „B“ tým v divizním utkání s Kladnem „B“.

Společně s necelou stovku diváků jsme se, tentokrát již po týdnu, zase sešli v Kryrech na zápase ?béčka? chmelařů z Blšan. Pod rozhlednu přijel silný soupeř z Kladna. Jeho první mužstvo usiluje o účast v nejvyšší soutěži a rezerva je v současné době na druhém místě v naší divizní skupině. Na podzim dostali naši kluci dva góly, žádný nedali a ztratili tak tři body. Bude reparát na domácí půdě lepší?

Rozhlas tentokrát funguje a tak jsou informace o sestavách obou mužstev již dobře slyšet. Do složení Blšan zasáhla trochu marodka a oproti zápasu se Sokolovem došlo k některým změnám. Letošní posila prvního mužstva brankář Antonín Buček nahradil Radka Bartoše a v obraně scházel Jakub Süsser, který reprezentuje ?17? v Turecku . Stoperská dvojice hrála ve složení Beránek, Plánička a nutno říct, že především Plánička odehrál kvalitní zápas a byl oporou domácí defenzívy. Jako vždy bojoval urputně Klasna a bylo vidět i Loose. Bohužel ostatní hráči se potáceli v oblasti horšího průměru. Útočníci Kacafírek ani Macháček nebyli schopni zpracovat přihrávku a většinu dlouhých přihrávek sbírala snadno obrana Kladna. Mužstvu Blšan scházel systém a řád. Od počátku hráli stereotypně s nakopáváním přes záložníky a chyběla přesná rozehrávka, vyšachování obrany, nápad. Pouze v druhém poločase se několikrát podařilo ohrozit branku hostů po několika postupných akcích. Kladenští obránci nechybovali a myslím, že především tato řada rozhodla o výsledku zápasu.

Výsledek negativně ovlivnila branka již v úvodu zápasu. V páté minutě naskočil na první rohový kop Kladna z pravé strany útočník Šilhan a hlavou poprvé překonal Bučka. Studená sprcha! V deváté minutě odešel ze hřiště kapitán Zelinka pravděpodobně pro zdravotní potíže a nahradil ho Bednář, který střídal již v minulém zápase. Tím se ale lavička domácích vyprázdnila a zůstal na ní samotný brankář Bartoš. Je to trochu poplašná zpráva. Bez silné lavičky se nedají sbírat body. Na lavičce není ani vidět nějaký život a bojovou atmosféru. O tom svědčilo i to, že náhradní brankář Bartoš ani na lavičce v průběhu začátku zápasu neseděl a přišel na ni až po odehrání části zápasu. Asi důvod k zamyšlení?

První poločas se nepovedl a kladenský Jaromír Šilhan si svoji gólovou hlavu zopakoval po přihrávce pro změnu zleva a ve čtyřicáté druhé minutě bylo 0 : 2. Do kabin se odcházelo smutně.
Druhá půlka přinesla zlepšenou hru domácího mužstva, hráči se snažili více o útočnou hru. Možná je také hnala k lepšímu výkonu přítomnost trenéra ligového áčka Michala Bílka na tribuně. Asi si ho všimli až po přestávce, ale on je sledoval přísným okem již od začátku. Útočnější pojetí přineslo několik šancí Blšan. Macháček sám před brankářem hlavičkoval těsně nad. To byla snad největší šance zápasu. Brzy po té zachránila Kladno dobře postavená branka. Břevno, závar před bránou a ? to bylo všechno. Ke koukání byla ještě střela Loose z velké dálky a taky Pláničkovi se podařila v osmdesáté páté minutě krásná šleha skoro ze čtyřiceti metrů do kladenského břevna. To už Blšany hráli bez vyloučeného Loose, který dostal červenou za sražení hráče bez míče v sedmdesáté druhé minutě zápasu. Již v minulém zápase dostal Loos zbytečnou žlutou kartu. Prvoligový hráč by měl umět lépe krotit své emoce i když ho omlouvá jeho mládí. Bohužel v mužstvu potom schází a oslabí ho. Do závěrečného tlaku už se chmelaři nedostali a naopak Šilhan mohl odjíždět domů s třemi zářezy na pažbě !

Gól jsme ve druhém poločase neviděli a tak tedy smutná zpráva: Blšany nepotvrdily dobrý výsledek z minulého týdne a tentokrát na ně nezbyl ani bod. Odveta proti Kladnu se nezdařila a ani doma od nás nedostali žádnou branku. Snad to bude vystřízlivění z přílišného optimismu po prvním jarním vítězství. Příští týden jedeme zabojovat k sousedovi v tabulce do Nového Boru a pak si určitě zchladíme žáhu na béčku Viktorky ze Žižkova !!!

Jaromír Hykl, fanoušek z Vroutku

FKCHMELBLSANY.cz | 1.4.2006 18:31 | 605x přečteno