Smolná premiéra

Pavel Devátý v utkání Blšany-Most Náš pravidelný komentátor blšanských zápasů, pan Jaromír Hykl, nám tentokrát popíše, jak viděl nedělní jarní ligovou premiéru- domácí utkání Gambrinus ligy s Mostem, které Blšany i přes dobrý výkon prohrály 0:1.

"Když jsem se dneska ráno probudil, měl jsem dvě přání. Aby už se dneska v Blšanech hrálo a aby zůstaly tři bodíky doma. Bohužel přání se splnila jen na padesát procent. Sice jsem konečně na jaře viděl první mistrák, ale bohužel s nešťastným koncem. Přišli jsme o všechny tři body a navíc s Mostem ? takže vlastně o šest. Dlouho jsem nevěděl zda má vůbec cenu vyrazit a jel jsem nakonec bez jistoty, že se bude hrát, ale tak na tom bylo asi všech dva tisíce diváků. Mimochodem víc než včera na Slavii ! To jenom pro ty škarohlídy, kterým vadí, že Blšany snižují průměrnou návštěvnost ligy!

Když si teď večer v klidu promítám průběh celého zápasu, jsem již trochu klidnější. Pochopitelně porážka mrzí, jak by ne, ale když vezmu v úvahu předvedený výkon mužstva, nejsem zas až tak velký pesimista. Když dnešní zápas srovnám s většinou domácích zápasů podzimu a neřknu-li s výkony v přípravných utkáních, tak si musím vybavit nebe a dudy. Z našich kluků byla až ke mně na tribunu cítit chuť hrát a vyhrát. Nepostřehl jsem žádný alibismus, žádné opatrnictví a šetření. Především první poločas chmelaři zřetelně převyšovali mostecké hráče, kteří přijeli očividně se zabetonovanou obranou pro bodík. Vytvářeli se šance, hra měla zřetelně útočný charakter.

Sestava plná nováčků- pouze staré známé tváře Kondora a Pavla Devátého, jinak úplně nové mužstvo. Překvapil mne trochu Trapp na místě pravého beka. Čekal jsem v základu spíš Broschinského, ale trenér Bílek vsadil určitě na útočný fotbal, do kterého Trapp zapadá fakt asi líp. Zeher hrál celý zápas spíš stažený a úlohu útočných hrotů plnili Pešta a Polda. On sám se pokusil o několik střel z dálky, ale muška vychýlená jak ve střelnici o pouti. Pešír i Polodna měli v prvním poločase po jedné velké šanci a kdyby se podařilo je obě proměnit, věřím že by Baníček jel domů s ostudou.

Z nováčků mně nejvíc zaujal Šindelář. V přípravě jsem neměl možnost ho vidět, ale dneska předvedl, že bude patřit určitě do základu. Bojovník, nebojsa, technik, nechybí mu tah na bránu a cit pro nahrávku. Škoda, že nemá trochu víc atletickou postavu. Druhým hráčem, který se mi dneska moc líbil byl Brunclík. Oběhal velký prostor, nahrával, bránil, útočil. Tak dvacet minut před koncem už ?odešel? a bylo to znát na hře celého mužstva. Do závěrečného tlaku už se nedostalo a ta nešťastná branka byla znát i na psychice. Jako vždy předvedl zkušený výkon Müller. Obrana pod jeho taktovkou hrála bez chyby. Fakt bylo znát, že tam je. Myslím že úplně přehrál svého kolegu ? reprezentanta Novotného z Mostu. Až se vrátí Šourek bude obrana určitě naší velkou zbraní.

Slavík v brance neměl moc příležitostí ukázat co v něm je. Ale zdá se být v pohodě. Za branku, kterou dostal z blízkosti nemůže. I když trochu jsem si vzpomněl na Aleše Chvalovského, který míval na čáře občas zázračné zákroky a vychytávky. Dojem z naší hry mám opravdu dost dobrý a o to víc mrzí ta porážka. A taky mrzí zpravodajské šoty ve všech televizích, které zaznamenaly pouze tu skutečnost že branku Mostu vstřelil Siegl a toho se týkaly veškeré komentáře. Že Blšany vetšinu zápasu Most přehrávaly se nikdo z veřejnosti nedozvěděl. K výkonu rozhodčího se asi nemá cenu moc vyjadřovat. Myslím, že byl standardní. S přehledem odhadl filmování Pavla Devátého a chlapec si příště nezahraje, ale někdy pískl něco co viděl jen on sám. Však také trenér Bílek několikrát vystartoval? Obě mužstva ale hrála celkem slušně a vzhledem k terénu ani nedocházelo k úmyslným nebo dokonce likvidačním faulům.

Tak máme odkládanou premiéru za sebou. Vymrzly jsme, tváře máme ošlehány protivným větrem. Trochu jsem otráven výsledkem a ještě mám na očích radost mosteckých fanoušků. Však jich také bylo v hledišti dost a to nejen v sektoru pro vlajkonoše, ale i na hlavní tribuně. Všichni byli po skončení chytří jako ředitelé Zeměkoule, ale není se co divit. Jsou to pro ně veledůležité bodíky. Jinak ale byla atmosféra celkem solidní. Zažily jsme horší fandy a ještě asi zažijeme. Čeká nás doma Sparta, Slavia, Ostrava? No a kromě nešťastného výsledku mi ještě trochu vadí, že zase nejde světelná tabule, nevím proč. A taky by bylo vůči fanouškům korektnější, kdyby se dozvěděli o případném odložení zápasu trochu dříve. Myslím, že mohli rozhodčí klidně už v poledne dát vědět jak to bude. Do tří hodin už se stejně nic moc nezmění.

Naději do duše mi dává dobrý pocit z předvedené hry. Pokud to nebylo jen premiérové vzepnutí a trend vydrží, není podle mého ještě nic ztraceného. Do konce ligy je ještě dost šancí, jak zachovat Blšanům přívlastek prvoligová vesnice ! "

Jaromír Hykl, fanoušek z Vroutku

FKCHMELBLSANY.cz | 6.3.2006 3:04 | 392x přečteno