SK Sokol Brozany - FK Chmel Blšany 3:0 (2:0). ( Doplněno 30.5.2012 )

Z Chmelu už strach nejde

Brozany – Los 27. kola divizní skupiny B svedl k souboji o mistrovské body bývalé prvoligové mužstvo FK Chmel Blšany, jehož lesk v posledních letech notně ochabuje a tradičního účastníka soutěže SK Sokol Brozany.

Brozany - Blšany

Brozany – Blšany Autor: Milan Richtr

Za Blšany na trávník vyběhli i Horst Siegl (1969) a Josef Němec (1972), kteří mladému mužstvu určovali taktiku, která se v Brozanech neosvědčila. Snahu hostujícímu týmu upřít nelze, ale jeho nemohoucnost byla do oka bijící. Brozanští od začátku určovali vývoj hry a soupeři nedovolovali dostávat se do tempa. Odměnou za jejich snažení byl vstřelený gól ze standardní situace. Vacek zahrával z pravé strany volný přímý kop, centr poslal na zadní tyč, kde ho hlavou tečoval Vaněk. Brankář Chmelu Stehno nestihl ani zareagovat – 1:0. Na hosty se valily další a další útoky, ale domácím chyběla v koncovce dlouho potřebná rozvaha. Další branka padla ve 23. minutě. Jejím autorem byl Vacek. Fr. Mašanský mu přiťukl hrudí přetažený centr na pravou zadní tyč, Vacek míč zasekl do protipohybu soupeře a „za háčky" poslal svůj projektil. Stehno byl opět bezmocný – 2:0. Po druhé vstřelené brance z Brozanských  opadla nervozita a mohli hrát  kombinační fotbal, ale svými nepřesnostmi se jim to až tak nedařilo, takže zbytek prvního poločasu byl neurovnaný. Vstup do druhé půle se domácím maximálně vydařil. Ve 48. minutě byl rozdíl skóre tříbrankový. Tupý padesátimetrovým pasem za obranu nalezl dravého útočníka Sdiriho. Ten byl u míče v souboji o vteřinu dříve než brankář Blšan a hlavou ho přehodil – 3:0. Další vývoj byl touto brankou ovlivněn, i když hosté nepřestávali bojovat a snažili se o korekci výsledku. Jejich snaha však vyšla vniveč. závěru pak Sokol vstřelil ještě jednu branku, když na centr vicemistra Evropy v sálové kopané Havrdy naskočil  Pešula, který svůj hlavičkový pokus usměrnil na břevno a Fr. Mašanský odražený míč doklepl do sítě. Hlavní sudí však gól neuznal pro ofsajdové postavení střelce.

Brozany – Blšany 3:0

• Branky: 10. Vaněk, 23. Vacek, 48. Sdiri, ŽK 1:1, poločas 2:0, r. Hrkal, 185.
• Brozany: Kudrna – Vaněk, Tupý, Pešula, Hora – A. Kühn, Kopecký (70. Havrda), Fr. Mašanský, Vacek – Sdiri (83. Divecký), Ahmed (63. Mašek).

Autor: Martin Klimeš

Tým Horsta Siegla a Josefa Němce odjel s prázdnou

Los 27. kola divizní skupiny B svedl k souboji o mistrovské body naše A mužstvo a bývalý tým Gambrinus ligy FK Chmel Blšany, jehož lesk v posledních letech notně ochabuje. Za Blšany na trávník vyběhl i Horst Siegl (1969) a Josef Němec (1972), kteří mladému mužstvu diktovali taktiku, ale ta se bohužel na našem hřišti neosvědčila. Snahu hostujícímu týmu upřít nemůžeme, ale jejich nemohoucnost byla do oka bijící. Za utkání si vytvořili snad jedinou brankovou příležitost, ale zakončení jejich útočníka bylo trestuhodné. Od začátku utkání jsme se snažili určovat vývoj hry, což se nám dařilo a soupeři jsme nedovolovali dostávat se do tempa. Blšanskou kombinaci eliminovali naši hráči hned v zárodcích. Odměnou našeho snažení byl vstřelený gól ze standardní situace. Jiří Vacek zahrával z pravé strany volný přímý kop. Svůj centr poslal na zadní tyč, kde ho hlavou tečoval Pavel Vaněk. Brankář hostí, Jakub Stehno, nestihl ani zareagovat – 1:0. Na hosty jsme valily další a další útoky, ale chyběla nám rozvaha a většinu útoků hostující obrana stihla odvrátit do bezpečí. Další branka padla ve 23. minutě. Jejím autorem byl Jiří Vacek. František Mašanský mu přiťukl hrudí přetažený centr na pravou zadní tyč, Jiří Vacek míč zasekl do protipohybu soupeře, poslal svůj projektil „za háčky“ a brankář Stehno byl opět bezmocný – 2:0! Po druhé vstřelené brance z nás opadla nervozita a mohli jsme hrát nám vlastní kombinační fotbal, ale svými nepřesnostmi se nám to nedařilo a zbytek prvního poločasu byl neurovnaný.  Vstup do druhé půle se nám maximálně vydařil. Hned ve 48. minutě byl rozdíl skóre tříbrankový. Karel Tupý padesátimetrovým kopem za obranu nalezl dravého útočníka Salima Sdiriho. Ten byl v souboji o míč o vteřinu dříve než brankář Blšan a hlavou ho přehodil – 3:0. Další vývoj utkání byl touto brankou ovlivněn, i když hosté nepřestávali bojovat a snažili se o korekci výsledku. Jejich snaha však vyšla v niveč. V závěru jsme vstřelili ještě jednu branku, když na centr vicemistra Evropy v sálové kopané Ondřeje Havrdy naskočil Martin Pešula, který svůj hlavičkový pokus usměrnil na břevno a František Mašanský odražený míč doklepl do sítě, ale hlavní sudí nám branku neuznal pro ofsajdové postavení právě Františka Mašanského. Verdikt sice rozbouřil vlnu nevole v ochozech, ale byl naprosto v pořádku.