S Baníkem remíza bolestivá jako porážka

Baník Ostrava Nic jiného než obrovská smůla, tak by se dalo hodnotit dnešní utkání Blšany – Ostrava, které skončilo 1:1, ačkoliv Blšany byly jednoznačně lepší a Baník mohl odjíždět s potupou. Bohužel, nestalo se.

Ostravané přijeli do Blšan i se stovkou fanoušků a cílem uhrát remízu. To se jim podařilo. Chmel byl oslaben o několik hráčů základní sestavy, překvapivě už mohl hrát Volek, jehož zranění se vyléčilo nečekaně brzy. Trenér Bílek měl na lavičce jen hráče B-týmu a tak celých 90 minut odehrála stejná sestava. Ostatně rozhodně nezklamala, smutným hrdinou se stal jen brankář Slavík. Po mnoha skvělých zápasech dnes neměl štěstí a jeho hrubou chybu jsme přišli o tři body. Těžko mu ale po dosud vynikajících výkonech jednu chybku vyčítat.

První poločas jasně patřil domácímu Chmelu. Zpočátku byla hra poměrně nudná a nepřesná, ale později Blšany převzaly iniciativu a Baník se nestačil divit, čeho se může na vesnici dočkat. Hodně aktivní byl útočník Polodna, který mimo jiné vybojoval v 24.minutě rohový kop pro nás. Míč letící do pokutového území sice ještě obrana Ostravy odrazila, ale jen k našemu záložníkovi Devátému, který napřáhl a ze vzdálenosti skoro 20 metrů poslal prudkou táhlou střelu přesně k tyči brankáře Rašky, ten neměl nejmenší šanci a mohl se jen podívat, jak se míč třepetá v síti! Blšany vedly 1:0!!! Devátý dal svůj druhý jarní gól. Přitom ještě pět minut předtím divácí Pavla zatracovali, protože totálně spálil gólovou příležitou- tváří v tvář brankáři Raškovi zamířil ve vyložené šanci tesně vedle. Ze dvou vyložených šancí tak proměnil jednu.

Ostrava nepředvedla skoro vůbec nic. Snad jen ve 37.minutě se pokusil o útok Varadi, probil se přes blšanskou obranu a před brankářem Slavíkem se rozhodl pro lob, tím sice přehodil Slavíka, ale i jeho branku a tak si stadion mohl oddychnout. Jinak Baník kazil přihrávky a trenér Hapal ještě před poločasem nechal rozcvičovat dva nové hráče do pole. Poločas skončil 1:0, což nám sice dělalo radost, ale hře by odpovídalo aspoň dvougólové vedení.

Ve druhém poločase se Baník herně zvedl, ale Blšany si hru hlídaly. Především Polodna zaměstnával obranu hostů, ale bez gólového úspěchu. Rozhodčí Racek neustále vytahoval ze své kapsičky žlutou kartu a uděloval ji na obě strany s železnou pavidelností a velkou četností. Zvýšit vedení mohl Chmel v 62.minutě, kdy Michal vypracoval šanci, dobrým centr nabídl Vorlovi, ale jeho střelu Raška v bráně Ostravy zlikvidoval. Jím vyražený míč se sice dostal zpět k Michalovi, ale jeho pokus už zblokovali obránci hostů na roh. Po něm sice opět naši hráči před branou zavařili, ale gól z toho bohužel nebyl.

Opět se uplatnilo pravidlo nedáš-dostaneš. V 69.minutě Varadi nebezpečně centroval před bránu, kam si pro míč šel brankář Slavík, jenže obtěžován Střihavkou nedokázal míč stáhnout, vypadnutý balón prošel k dobíhajícímu Čoupkovi a ten před prázdnou brankou nezaváhal a poslal míč do sítě bezmocného Slavíka. Hosté vyrovnali, snad z první nebo druhé šance, která se jim naskytla. Po obdrženém gólu hráči Ostravy ožili, naopak pro Blšany to byla těžká a především nečekaná rána.

Závěr utkání se nesl v už křečovité snaze našich hráčů o strhnutí vedení zpět na svou stranu. Nejblíže k cíli byl v 81.minutě Petr Trapp, jeho dalekonostnou střelu do růžku branky hostů s obtížemi vyrazil na roh Raška. Baník už svůj bod dokázal uhájit a tak po závěrečném hvizdu rozhodčího Chmelaři jen smutně padli na trávník, který dostal zápasem hodně zabrat a po deštích se stal vinou pobíhání 20 hráčů spíš oraništěm. Málokdy dává remíza tak malý důvod k radosti jako tentokrát.

Náš tým tak dále setrvává na předposledním místě tabulky za Brnem a před Jihlavou. Možná rozhodující zápas v boji o záchranu nás čeká ve čtvrtek v Brně. Když jsme nevyhráli doma, pokusíme se o to venku. Nic jiného nezbývá, liga se blíží ke konci a naše musžtvo stále okupuje sestupovou pozici. Dnešní výkon ale ukázal, že Chmel na záchranu má, vždyť byl herně daleko lepší než soupeř. Bohužel, na branky to skončilo tentokrát nerozhodně 1:1.

FKCHMELBLSANY.cz | 16.4.2006 17:23 | 396x přečteno