Rozpačité oslavy

Zdenko Frťala, trenér B-týmu V sobotu dopoledne se B-tým utkal o divizní body proti Českému Brodu. Zápas, který skončil remízou 1:1, sledoval v oslavujících Kryrech pan Jaromír Hykl a opět z něj přináší podrobnou reportáž.

Sobota 27.května byla pro Kryry dnem svátečním. Probíhaly oslavy 100.výročí otevření kryrské Schillerovi rozhledny a utkání divizního mužstva s Českým Brodem bylo součástí oslav. Bohužel na hřišti oslava bez radosti na jejím konci.

Naše mužstvo nastoupilo ve slibné sestavě. No řekněte sami ? Trapp,Klasna,Devátý,Loos.Hráči, kteří nastupovali ještě nedávno v nejvyšší soutěži. Pravda pravidelně pouze Pavel Devátý, ale Petr Trapp odehrál také na jaře hodně utkání v základu ?A?. Sestava opravdu schopna utkání zvládnout a asi sedmdesát pravidelných diváků očekávalo konečně vítězství a tolik potřebné tři body. Začátek vypadal tak, že by mohlo být přání příznivců vyslyšeno. 8. minuta – nedovolený zákrok hráče Č.Brodu ve vápně. Žlutá karta a penalta. Pavel Devátý zkušeně umisťuje míč k pravé tyči a i když brankář Brodu reagoval vcelku dobře, na míč nedosáhl. Blšany vedou 1 : 0 a vypadá to nadějně. V útoku se velice dobře pohyboval Devátý, který dělal zadákům hostů velké problémy a dobře se doplňoval zejména s Klasnou, Bednářem a Tomášem Beránkem. Tomáš nastoupil od začátku a opět zahrál celkem podařený zápas. Škoda jeho žluté karty z 28. minuty. Po ní bylo vidět, že se trochu drží zpět a nešel do soubojů s potřebnou razancí.

Zápas měl ovšem zase stejný scénář. Po první půlhodině nezúročeného náporu dochází k útlumu a začátku zdlouhavých složitých kombinací bez přímého tahu na bránu, bez nápadu a překvapení. Zklamáním je pro mne hra kapitána Zelinky. Je pasivní, nebojuje. Nejde do soubojů nic nevymyslí, zpomaluje akce. Kupodivu několik nejistých zákroků předvádí i stoper Vrábík, což nebylo v minulých zápasech zvykem. Naštěstí si hosté vytvořili jen málo šancí a branku domácích, ve které opět stál Tomáš Obermajer, v podstatě příliš neohrozili. Hra hostů vůbec nevypadala na to, že jsou jedním z předních divizních mužstev. Co mne překvapilo byly jejich ?herecké? výkony. Bolestné výkřiky byly slyšet fakt až na slavnostně vyzdobenou rozhlednu. Svíjení, válení, smrtelné křeče a vzápětí bleskurychlé sprinty. To snad mají českobrodští v tréninkovém plánu a jde jim to velmi dobře. S tím by mohli klidně do ligy ! Naštěstí rozhodčí byl objektivní a na herecké epizody příliš nedával ? většinou.

Po přestávce nastoupila mužstva bez změny ve složení. Čekal jsem, že konečně nastoupí Loos, aby přinesl nápad do hry Blšan. Zatím je ještě na lavičce. Do hry se zapojil až 15 minut před koncem a byl hned znát. Chvilku po svém vstupu na hřiště byl v tak vyložené šanci, že se mohl brankáře zeptat, kam chce míč do sítě kopnout. Bohužel, nezeptal se a minul? Důvody proč nenastoupil od začátku nebo alespoň v druhém poločase neznám, ale asi nějaké byly. Škoda. Pavel Devátý neměl spoluhráče, který by zúročil jeho nahrávky ani spoluhráče, který by ho do šance poslal. A když se taková situace povedla, dopadla bez gólu, který by mužstvo uklidnil. Celkem se dá druhý poločas nazvat poločasem zahozených šancí. Devátý, Beránek, Klasna, Krejčík, Trapp, Loos ? Při proměnění alespoň jedné z nich by byl klid a řekl bych, že i rozhodnutý zápas. Bohužel nestalo se tak. Převaha byla znatelná po celou druhou půli. Útoky hostů ojedinělé. Problémy dělal trochu Petr Kopecký na pravé straně útoku. V 60.minutě trenér hostí vystřídal dva hráče a bylo jasné, že se nechce spokojit s porážkou a chtěl by odvést alespoň bod. Hra domácích mu k tomu dávala předpoklady. Bylo jasné, že se budeme trápit a strachovat o výsledek. Bohužel stejnou odvahu ke střídání nenašel trenér Frťala. Myslím, že Zelinka si o střídání říkal již v první půli. Nakonec odešel už jen jako zoufalý pokus minutu před koncem. To, že mohl být Ondra Uhliar na hřišti už dříve a hra mohla být živější, přesvědčil Uhliar hned po svém nástupu, kdy se dostal do slibné šance a ohrozil brankáře hostí. To už ale byl stav utkání 1 : 1.

Střídání hostů se projevilo jako dobrý tah, protože hráč Michal Mrázek střelou pod břevno po přihrávce z pravé strany nedal ?Čertovi? šanci. To scházely do konce dvě minuty. Smutek?Nastavují se čtyři minuty. Za ty herecké etudy hostů se mohlo klidně nastavit i víc. Stejně by to asi nebylo nic platné. Bohužel branka Českého Brodu byla dnes pro naše kluky zakletá. Bod nic neřeší. Scházelo málo. Proměnit alespoň jednu vyloženou šanci, kterých bylo v dnešním zápase docela dost. Tři body by nás sice nedostaly z bídy, ale posílily by naše šance na udržení. Dosažení čtvrté příčky od spodu tabulky bude zanedlouho v oblasti hypotéz. Žádné příjemné zprávy.

Fanouškové FK Chmel Blšany nemají z dění v klubu v závěru soutěží žádné uklidňující pocity. Situace s ?A? mužstvem a s nejistotou jeho další budoucnosti trvá a ?béčko? nás taky na jaře svými výsledky a i předváděnou hrou jenom trápí. Čekáme všichni na konec sezóny a snad prožijeme dovolené v klidu – s jistotou druhé ligy i divize?