Rakovník si vychutnal Blšany

Zápasem se čtvrtým celkem přeboru Ústeckého kraje ukončili fotbalisté SK Rakovník přípravu na jarní odvety krajského přeboru, v němž jsou po podzimu na předposledním místě, a čeká je nelehká cesta za záchranou v soutěži. Generálka se jim vydařila, neboť Blšany odjely domů s výpraskem.

SK Rakovník – FK Chmel Blšany 5:0 (3:0)

Bezbrankové skóre trvalo jen necelé dvě minuty, neboť po dlouhém centru Brdy poslal domácí do vedení Severin – 1:0. Krátce nato autor gólu mohl přidat druhý, když zachytil chybnou rozehrávku exreprezentanta Horsta Siegla, ale vyběhnuvšího brankáře nepřekonal.

Po tomto dalším varování se hosté probudili a vytvořili si optickou převahu. Jejich kombinační akce však končily v uctivé vzdálenosti před domácí svatyní. První vážnější střelu na Doubravu vyslal po čtvrthodině hry z velkého vápna Mihatovič. Naopak ve 22. minutě měl další velkou příležitost Severin, který šel sám na Krabce, ale nastřelil jen jeho nohy.

O šest minut později vyzkoušel pozornost rakovnického gólmana Muller střelou z 22 metrů, Doubravu však nepřekvapil. Naopak po jeho výkopu utekl po pravém křídle blšanským zadákům Mžourek, přihrál Roubíkovi, jehož ve vápně faulem poslal na zem Krabec a rozhodčí Sýkora nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu. Isteník se štěstím penaltu proměnil – 2:0.

Ve 35. minutě Isteník zvýšil vedení domácích na 3:0, když si zpracoval centr Krejčího a z dvanácti kroků zamířil přesně k tyči. Tři minuty před koncem prvního poločasu zahodil tutovku Severin, který přesnou přihrávku Zápotockého nedokázal z malého vápna nasměrovat mezi tři tyče.

Také v úvodu druhého dějství měli častěji na svých kopačkách hosté, ale velmi dobře hrající rakovnická obrana je k vážnějšímu ohrožení branky nepustila a se střelami z větší vzdálenosti si Doubrava poradil.

Naopak v 67. minutě Mžourek potrestal další chybu blšanských zadáků a zvýšil na 4:0. V 75. minutě měli hosté největší příležitost korigovat brankový účet, když Brda před brankou zahrál rukou, ale Doubrava Mihatovičův pokutový kop vyrazil. V 81. minutě padl nejhezčí gól slušně hraného a pohledného duelu, když vyražený míč blšanským brankářem Severin volejem zpoza šestnáctky poslal do sítě – 5:0.

„Myslím, že zápas měl poměrně slušnou kvalitu. Těší mě, že jsme nad soupeřem, který patří k nejlepším v Ústeckém přeboru, dokázali vyhrát bez jediné obdržené branky. Ocenit musím i některé naše rychlé přechody z obrany do útočné fáze, z nichž jsme dali většinu gólů. Kdybychom nezahodili některé velké šance, mohlo být naše vítězství ještě vyšší,“ řekl po utkání rakovnický trenér Radim Suchánek.

SK Rakovník: Doubrava – Krejčí, Fojtík, Vaidiš, Bláha – Roubík, Mžourek, Zápotocký, Brda – Severin, Isteník. Střídali Lupák, Liprt, Setnička a Schwendt. Trenér Radim Suchánek.

FK Chmel Blšany: Krabec – Janák, Muller, Siegl st., Lanc – Mihatovič, Novák, Stracený, Dvořák – Kalanin, Siegl ml. Střídali Matucha a Tuháček. Trenér Josef Němec.