Přípravné utkání s Duklou Praha a výběrem Běloruska

Přínášíme krátké reportáže z dosud odehraných přípravných utkání.

Vítězství ztratili domácí až v závěru

FK Chmel Blšany ? Dukla Praha (II.liga) 2:2 (2:1) Čtvrtek 26.7.2007, 10.30

Domácí opět nastoupili v kombinované sestavě, když využili možnosti spolupráce s ligovým týmem Mostu, který je v Blšanech na soustředění. V dresu domácích se tak objevilo 8 hráčů ze širšího kádru ligového Mostu.

V utkání se do vedení dostali v 11.minutě hostujícího hráči, když prudký centrovaný míč prošel pod nohou obránci Suchému, dostal se k Bednářem neobsazenému útočníkovi Dukly, který zblízka prostřelil brankáře Brejchu. Domácí odpověděli o 3 minuty později, kdy dobře napadli rozehrávku hostů, míč získal Brzezina, který ideálně za obranu uvolnil Bogdanova, který šel sám na brankáře a střelou na bližší tyč do šibenice srovnal stav. Do další šance se dostali v 18.minutě blšanští, když Gedeon uvolnil za obranu Schuta, jehož centr před branku zblízka netrefil dobře Brzezina. Domácí v 1.poločase vyšli z dobře organizované obranné hry a úspěšně dokázali napadat rozehrávku hostujících hráčů. Několik kombinačních akcí na jeden dotyk dělalo obraně hostů problémy. V závěru poločasu se pak obě obrany dopustily velkých chyb v obraně. Nejprve ve 44.minutě vystihl útočník hostů rozehrávku Suchého na Řeháka a šel sám na brankáře, ale jeho dlouhou kličku Brejcha zlikvidoval. Ve 45.minutě chybovali v rozehrávce obránci Dukly, jejich zpětnou přihrávku zachytil Brzezina, který udělal brankáři kličku a zavěsil do prázdné branky-2:1. Vzápětí rozhodčí Franěk ukončil 1.poločas.

Do 2.poločasu přišlo v dresu domácích do hry 9 nových hráčů! Hostující tým začal postupem hry získávat převahu. Hra domácích už nebyla kompaktní a hlavně nikdo z hráčů nedokázal podržet míč. Ve hře bylo hodně pokažených přihrávek, které postupně dostali hosty na koně. Dvě šance hostů srovnat stav se zrodili v 52.minutě po špatném odkopu obránce Webstera, ale hosté se nakonec v koncovce dostali do ofsajdu. Druhou šanci měli v 59.minutě, kdy přenesli hru před PÚ na levou stranu, Bogdanov šel pozdě do bloku, čehož hostující hráč využil k tvrdému zakončení, s nímž si ale brankář Brejcha poradil a střelu pod břevno vyrazil. Vyrovnání se soupeř dočkal v 84.minutě, kdy jeho hráči kombinovali před PÚ a domácí nedokázali včas reagovat na přihrávky, pak se útočník hostů vydal s míčem do PÚ a V.Mendy jej zastavil za cenu faulu. Penaltou hosté srovnali na konečných 2:2.

Sestava Blšan: Brejcha (62.Krejčí)-Bednář (46.Hofmann), Suchý (46.Webster), Řehák (46.Meisner), Tlatla (46.Klasna)-Andrei (46.Čonka, 75.Gedeon), Gedeon (46.V.Mendy), Schut (46.Trup)-Bogdanov, Brzezina (46.Zápotocký), Wilfrid (46.Rulf). Trenér Štefko.

Vítězství proti juniorské akademii z Běloruska

FK Chmel Blšany ? Zvezda Minsk (Bělorusko) 4:2 (2:0) Středa 25.7.2007, 10.30

V narychlo sjednaném utkání nastoupili blšanští opět v kombinované sestavě doplněni o 4 hráče z Mostu a v 1.poločase se v dresu domácích objevil ?navrátilec? Gedeon, který s týmem tento týden trénuje a shání si nové angažmá. Hostující hráči kategorie U-19 jsou členy akademie Dynama Minsk a jejich výkon přes porážku byl velmi kvalitní. Dobře organizovaná hra, hráči jsou kondičně dobře připraveni a mají ve svém středu několik velmi talentovaných fotbalistů, kteří jsou rychlostně dobře vybaveni.

Domácí hráči v utkání předváděli až do 70.minuty dobře organizovanou hru, ve které ambiciózním mladíkům nedávali příliš šancí se dostávat do brankových příležitostí. Domácí se snažili z organizované obrany rychlými brejky překonávat obranu Bělorusů, což se jim několikrát podařilo a byli úspěšní i střelecky. Už v 5.minutě předvedli na levé straně krásnou akci Trup a do tandemu nabíhající Klasna, jehož centr uklidil Boutasgount z 10 metrů koníčkem do branky-1:0. V 19.minutě předvedli domácí kombinační akci na pravé straně, když zpětnou přihrávku nacentroval Tavars z první do PÚ, kde Čonka vyhrál hlavičkový souboj a zpětně přihrál Trupovi, který se zbavil obránce a střelou k tyči zvýšil na 2:0.

Ve 2.poločase dostali šanci další hráči a pokračovali v dobrém výkonu. Hned ve 49.minutě se po centru Čonky míč odrazil k Rulfovi, který z otočky střelou k tyči zvýšil na 3:0. Pak převzali iniciativu hostující hráči, kteří chtěli zkorigovat stav, v čemž jim chtěl pomoci i jejich trenér, který se zapojil do hry! Ovšem domácí se dobře organizovanou hrou dobře bránili a podnikali rychlé brejky. Po jednom z nich se míč dostal k Wilfridovi, který míč potáhl a pak jej ideálně přihrál Ezequielovi, který nedal střelou k tyči šanci hostujícímu brankáři-4:0. Ovšem o 2 minuty později šel do hlavičkového souboje v PÚ nedůrazně Bednář, míč se odrazil k útočníkovi Bělorusů a ten střelou k tyči snížil. Pak měli ještě po brejkových akcích šanci nejprve v 74.minutě Wilfrid, který vtipnou přihrávku Ezequiela vystřelil z 15 metrů do rukou brankáře a pak v 81.minutě uvolnil za obranu Ezequiel rychlonohého Klasnu, jehož tvrdá střela skončila vedle branky. Tečku za utkáním udělali vzápětí hosté, kteří při nedůrazném bránění domácích před PÚ (Wilfrid) prošli až do PÚ a střelou mezi nohy vybíhajícího brankáře Brejchy stanovili konečný výsledek-4:2.

Sestava Blšan: Brejcha-Tavars (63.Meisner), Bednář, Řehák, Meisner (55.Tlatla)-Čonka (68.Klasna), Gedeon (46.Hofmann), Boutasgount (46.Rulf)-Ezequiel, Klasna (46.Wilfrid), Trup (46.Zápotocký). Trenér Štefko.