Příprava se rozběhla remízou s Chomutovem

V sobotu 1. března odehrálo nově vytvořené mužstvo Blšan první utkání.   S divizním FC Chomutov remizovalo 2:2. Interpretace výsledku je pochopitelně   velice obtížná.

O zápase si můžete přečíst na stránkách lounského deníku, nemá smysl zde tuto zprávu přepisovat, nic nového bychom nepřinesli:

Chomutov hraje o třídu níže, než my, z čehož by se dalo říci, že nerozhodný výsledek není zrovna lichotivý pro Blšany. Na druhou stranu, šlo teprve o první zápas nového týmu, který neměl po celý leden ani únor společnou přípravu. Naproti tomu Chomutov se normálně celou zimu připravoval se stabilizovaným kádrem, který ostatně spolu hrál už podzim.

Sestava Blšan se rozhodně nejeví jako slabá a podle všeho by měla být lepší, než na podzim. Otázkou zůstává, jak se projeví absence zimní přípravy, resp. její zkrácení na 2 týdny (liga začíná 15. března) na nesehranosti týmu a také stále úzkost kádru – případná zranění a vykartování by pro náš tým byla smrtící ranou. Navíc je pro záchranu ČFL třeba dohánět značnou ztrátu a je třeba být minimálně průměrným týmem ČFL, v jarní části sezony.

Nasaďme prostou matematiku…

Po podzimní polovině soutěže stačí na nesestupovou příčku 18 bodů. Po celé soutěži by tedy jistou mělo být 36 bodů (ovšem nemusí ! ) Ale řekněme, že 36 bodů stačit bude (mělo by). Znamená to, že musíme na jaře získat celkem 27 bodů v 17 zápasech. Tolik získaly na podzim šesté České Budějovice „B“. Matematicky tedy musíme být na jaře 6. nejlepší tým z 18, abychom se zachránili. Z tohoto pohledu se to nezdá příliš optimistické. Prostě jistotu nám dává být v nejlepší třetině klubů.

Trenér Zákostelský má tedy před sebou těžký úkol, za dva týdny mužstvo seznámit a připravit na ligu, ve které musí být nadprůměrným. Půjde to?

FK Chmel Blšany | 4.3.2008 11:04 | 757x přečteno