Příprava A-teamu před sezónou FK Kozly – FK Chmel Blšany 3:6 (1:1)

KOZLY – Fotbalisté Blšan sehráli pod taktovkou trenérů Němce a Siegla st. poslední zápas před startem jarní části Krajského přeboru s celkem, který vede tabulku OP okresu Louny. Sestava Chmelařů ještě není kompletní, ale jádro týmu je již pohromadě a předvedlo na hrbolatém a šikmém hřišti velmi dobrý výkon, se kterým byl Josef Němec spokojen. Chyběli opory – Macek, Pilař a Krejčík.

Blšany se ujali vedení ve 14. minutě brankou Sanka, který ještě na podzim hájil barvy Loun. Za šest minut domácí srovnali a měli ještě několik velkých šancí. K další brance Blšan měl hodně blízko ve 37. Prückner, ale ležící na zemi trefil jen tyč.

Další branky padaly až po změně stran. Blšany si vzaly vedení spět v 50. minutě a za dalších 12 minut zvyšoval na 3:1 z penalty Siegl. ml. po faulu na Prücknera. Další gól přidal v 69. další nováček Vizinger. Stejný hráč přidal pátou branku v 85. a v téže minutě skóroval i Lancz. V poslední minutě ještě domácí korigovali na 6:2.

Kromě známých hráčů: Siegl ml., Prückner, Farář, Lancz, Nový, Zahálka, Ferstel a Vácha, nastoupili i nováčci: Petr Sanko (naposledy FK Louny), Vizinger (FK Slavoj Žatec B), Jiří Bašek (AFK LoKo Chomutov), brankař Brič (AFK LoKo Chomutov), Morávek (Tatran Podbořany).

Největším otazníkem je zatím post brankaře. Přemysl Lipš dal přednost lavičce v FC Chomutov a Brič, který tentokrát nastoupil do brány chytá za veterány a před tím v rezervě Lokotky byl jen řešením z nouze.

„Post brankaře řešíme a je to náš největší problém. Do začátku soutěže by mělo být již o tomto postu jasno. Chceme mít 14–15 hráčů, což je plně postačující. Jsem rád, že se podařila udržet většina kádru z podzimní části a věřím, že jaro zvládneme“ komentoval sestavu trenér Josef Němec.

Za článek a fotografie děkuji Jardovi Tošnerovi ze Svobodného hlasu, fotky jsou v galerii.

FK Chmel Blšany | 2.3.2014 20:34 | 1243x přečteno