Přichází možná klíčová bitva jara

1.FC Brno Tak pánové, teď už jde do tuhého. Čtvrteční podvečer přinese pro Blšany nesmírně důležité ligové střetnutí s Brnem. Na půdě jihomoravanů to bude jeden z nejdůležitějších zápasů jara.

Už při pohledu na tabulku mrazí- Brno se drží těsně nad sestupovou čarou, ale jen o skóre právě před Chmelem, který už se nachází na sestupové patnácté pozici. Kdo vyhraje toto utkání, získá nad svým protivníkem nejen náskok tří bodů, ale i lepší vzájemnou bilanci, protože podzimní utkání v Blšanech skončilo 2:2, když náš tým vyrovnával Střihavkou až v nastaveném čase. Je pravdou, že má Brno o dva zápasy odehráno méně, ale to nic nemění na skutečnoti, že právě tento tým je naším velkým konkurentem v boji o udržení v lize i pro příští rok. Stejně jako náš tým, i soupeř si je toho moc dobře vědom.

Tento zápas se měl odehrát již v březnu, kdy byl ale odvolán pro sněhovou kalamitu. Další termín připadl na minulý týden, ovšem tentokrát domácí postihla nepříjemné viróza se zvracením a průjmy. Nyní tedy se již snad utkání uskuteční. Brno hrálo už v úterý čtvrtfinálový zápas poháru ČMFS na Slovácku, kam ale poslalo jen hráče B-týmu (přesto na penalty postopilo). Trenér pochopitelně své nejlepší hráče šetřil na utkání proti Blšanům, protože boj o ligové body je pro Brno nyní daleko přednější. Protože nemoc prožitá v minulém týdnu se na hráčích v úterý na Slovácku neprojevila, nedá se čekat, že bychom z této nevýhody soupeře mohli těžit my. Rozhodnou jen fotbalové síly.

Náš tým stále trápí absence hráčů. Kvůli disciplinárnímu trestu nesmí hrát David Brunclík a Petr Trapp, hráči jarní základní sestavy. Zbytek kádru by měl mít trenér Bílek k dispozici, takže i na lavičce by měli být hráči ligových kvalit. Hosté budou asi kompletní, včetně Luďka Zelenky, znamého to kanonýra i z dob, kdy působil v Blšanech. Jeho sláva ovšem s postupujícím věkem pomalu pohasíná- vždyť letos na jaře ještě nevstřelil jedinou branku a nehraje většinou ani celé zápasy. Přesto si náš brankář Slavík právě na něho bude muset dávat pozor. I když „Zelí“ by si mohl na krásné období prožité v Blšanech vzpomenout a nemstít se.

Dosavadní bilance vzájemných zápasů hovoří ve prospěch soupeře, ale na tuto věc se ve čtvrtek ohlížet nesmíme. Naopak to chce navázat na velmi dobrý výkon předvedený v posledním utkání s Ostravou. Z Brna bychom asi brali i bod, ale v současné situaci by moc prospělo vítězství a toho by se hráči měli snažit dosáhnout. Utkání řídí ve čtvrtek od 17:00 rozhodčí Jára. Aktuální komentované statistiky a poločasové informace o průběhu hry nabídneme na našich strákách jako tradičně ONLINE. Takže nezbývá než se těšit a hlavně držet našim chlapcům palce- bude to moc důležitá bitva. Ve čtvrtek večer bude hned jasnější, jaké jsou naše šance na udržení nejvyšší soutěže i po letošní sezoně…

Oficiální web soupeře: www.1fcbrno.cz
Fanouškovský web: www.fcbrno1913.cz

Očekávaná sestava našeho týmu: Slavík – Krejčí, Šourek, Muller, Vorel – Broschincký, Devátý, Šindelář, Michal – Pešír, Polodna