Před Budějovicemi je všechno proti nám

Poté, co v minulém kole dokázal Chmel vybojovat vůbec první bod v sezoně, čeká   na naše mužstvo hodně náročná zkouška. V sobotu dopoledne sehrají Blšany zápas   6.kola ČFL na půdě juniorky Českých Budějovic.

Pokud bychom vycházeli z předzápasových skutečností a vyvodili z toho závěr, zřejmě by nemělo cenu, aby autobus našich hráčů na jih Čech vůbec vyrazil. Favorit utkání je totiž jednoznačně v domácím celku. Ten je po pěti kolech v tabulce ČFL na prvním místě, když letos ještě neprohrál! Chmel Blšany právě naopak ještě nevyhrál a okupuje posledním příčku tabulky. Budějovická rezerva má skóre 10:1, zatímco náš tým 1:17. Dosavadní výkony v soutěži ale nejsou tím jediným, co bude v sobotu hovořit ve prospěch soupeře.

Probíhá reprezentační přestávka, v důsledku čehož má první liga volný víkend. České Budějovice první ligu hrají, takže Dynamo může o víkendu klidně nasadit hráče prvoligového Áčka, kteří nemají co na práci. V Budějovicích trénuje nový trenér Straka, který se určitě půjde na zápas juniorky podívat a bude chtít zřejmě i sledovat hráče s potenciálem pro Áčko. Budějovičtí tak budou mít o motivaci navíc.

A nakonec, proti nám je i situace v Blšanech samotných. Tým potrádá velké množství hráčů, které trápí zranění. Stále se ještě neuzdravil Gedeon, Trup ani Krejčík, těch je škoda veliká. Navíc po zápase se Slavií „B“ nejsou v pořádku ani Řehák, Heinc a Klasna. Zbylé torzo týmu bude v noci z pátku na sobotu přespávat na blšanském hotelu a za fotbalem vyrazí až v sobotu časně ráno. Naši hráči mohou být v klidu, protože v zápase rozhodně nemají co ztratit – s úspěchem se moc nepočítá. Soupeř bude ve formě s nabitou lavičkou. Jediná reálná naděje vede přes podcenění ze strany domácích.

Můžeme být potěšeni, že na stránkách Českých Budějovic se v nadpise článku o tomto zápase objevilo, že se čeká příjezd „slavných Blšan“. Soupeř tedy má pokoru před kvalitní nedávnou historií Blšan. Snad naši hráči ukáží, že z té kvality ještě do dnešních dnů ledascos zbylo.

Utkání SK České Budějovice „B“ – FK Chmel Blšany zhačíná v sobotu 8.9. od 10:15

viz také: http://www.dynamocb.cz/clanek.asp?…