Přátelák s Viktorkou očima fanouška

Do redakce jsme dostali zajímavý materiál od očitého svědka utkání Blšany –   Žižkov. Autor je sám bývalý aktivní fotbalista, takže lze jeho názor brát jako   kvalifikovaný. Upozorňujeme však, že se jedná o subjektivní hodnocení výkonu   jednotlivých hráčů, které nemusí vždy vyjadřovat stanovisko klubu.

Sestava 1. poločas: Svoboda ? Loos, Novotný, Zachariáš, Rosa ? Čonka, Šiml, Poláček, Krejčík ? Klasna, Kožíšek

Sestava 2. poločas: Svoboda ? Süsser, Jamrich, Novotný, Heinc ? Bednář, Zachariáš, Rosa, Šiml, Krejčík ? Kožíšek (70. Klasna)

Branky: Klasna ? Stracený (45.), Šťastný(89.)

Hodnocení hráčů:

Svoboda ? Vynikající zákroky na brankové čáře, zejména v prvním poločase vytáhl jeden zázračný, kdy zůstal po rohovém kopu sám na dva žižkovské. Určitá nejistota byla znát při vybíhání.Výkopy ze země mu v prvním poločase také příliš nešly.

Loos ? odehrál dobrý zápas, na své poměry velice zodpovědně bránil, když se dostal do potíží, s grácií vše vyřešil. Navíc po jeho centru padla jediná branka domácích.

Novotný ? je vidět, že zkušeností má na rozdávání, což dokazuje na hřišti. Jeho přihrávky mají oči a kde nestačí rychlostně, nahradí to poziční hrou a předvídavostí. Nádherným pasem za obranu v prvním poločase uvolnil Klasnu, kterého naneštěstí vychytal gólman.

Zachariáš ? odehrál dobrý zápas, vyhrával hlavičkové souboje i s o půl hlavy vyšším útočníkem hostí. Když bylo potřeba, zachoval si klidnou hlavu a dobře rozehrál. Bohužel tak trošku na jeho vrub jde druhá branka.

Rosa ? premiéra v blšanském dresu se mu poměrně vydařila, v prvním poločase hrál na místě levého obránce, v druhé půli mu trenér Bičovský svěřil roli středního záložníka.

Süsser ? naskočil do druhého dějství jako pravý obránce, rozhodně nezklamal, ale ani nenadchl. Párkrát řešil na pravé straně ošemetnou situaci, vždy s menším či větším úspěchem. Po rohovém kopu měl na hlavě i branku, k naší škodě však mířil do náručí brankáře.

Jamrich ? snažil se dirigovat spoluhráče, byla na něm vidět snaha a odhodlání. Jinak však moc vidět nebyl.

Heinc ? nesehrál na levém kraji obrany špatné utkání, snažil se o kombinaci, dokonce se jednou pokusil o střelu.

Čonka ? David na toto utkání nebude vzpomínat v nejlepším, nejprve hned v úvodu skluzem poslal k zemi Straceného, za což viděl žlutou kartu. O chvíli později sebral dalším skluzem jiného hráče hostí, po tomto zákroku následovala (naštěstí) jen ústní domluva. To se s ním táhlo dál celým poločasem, který byl na hřišti ? nepřesně přihrával a několikrát dokonce vybídl žižkovské k rychlému brejku. Prostě nepovedený zápas, na který je třeba co nejdříve zapomenout a plně se soustředit na další utkání.

Šiml ? podal slušný výkon, v prvním poločase vytvořil kompaktní duo s Poláčkem, v druhém k němu trenér přidal Zachariáše s Rosou. Snažil se nabízet a kombinovat.

Poláček ? odehrál jen první poločas, ale byl v něm aktivní, několikrát se mu podařilo dobrým napadáním odebrat balon soupeři a založit útočnou akci.

Krejčík ? snažil se nabízet, založil několik nebezpečných útočných akcí. Výborně zahrával rohové kopy. Z jeho strany šlo určitě o vydařený zápas.

Bednář ? Ze začátku měl dva dobré momenty, ale poté již to nebylo to pravé ořechové. Zlomovým momentem zřejmě byla brejková situace, kdy se tři blšanští řítili na dva žižkovské zadáky, ale Martin nepřesně přihrál a bylo po šanci. Tím si možná sám na sebe vytvořil určitý tlak, pod kterým zbytečně kazil.

Kožíšek ? v prvním poločase k sobě měl mladého Klasnu, v tom druhém zůstal na hrotu osamocen. Nic oslnivého nepředvedl, spíše se trápil ? doufejme, že forma i branky se ještě dostaví. V druhém poločase dobře vyřešil brejkovou situaci, přihrával na hranici velkého vápna, kde se však již našim hráčům nepovedlo dobře zakončit.

Klasna ? zřejmě nejlepší muž v blšanském dresu, nabízel se, napadal a vsítil branku. V úvodu utkání zúročil Loosův centr a hlavou dostal domácí do vedení. Měl ještě jednu šanci po pasu Novotného, ale nepovedlo se mu přehodit gólmana. O poločase střídal, ale po 25 minutách se na hrot zase vrátil na místo Kožíška.

FKCHMELBLSANY.cz | 19.2.2007 22:03 | 377x přečteno