Pozápasová tiskovka očima našich reportérů.

Byli jsme přítomni i pozápasové tiskové konferenci, na které se sešli trenéři   Bičovský s Bustou a jako konferenciér figuroval ředitel Bohemians 1905 pan   Steinbroch.

Náš trenér vyjádřil spokojenost s předvedeným výkonem a pochválil tak své svěřence, kteří se rozhodně nemusejí za výkon ve Vršovicích stydět. Byli první, kdo dokázal uzmout Bohemce na jaře body. Blšanským hráčům pomohl bod poskočit na nesestupovou pozici, ale veledůležitý zápas je čeká příští neděli, kdy doma přivítají olomoucký ?B?tým. Tam bude důležité bodovat a nejlépe naplno. Trenér Bičovský také vyzdvihl diváky, kterých se na české druholigové poměry sešlo neuvěřitelných 8115. Kouč soupeře hovořil o spravedlivé remíze a o neúplné vyzrálosti svého mužstva, když dílčí vedení nedokázalo dovést do vítězného konce.

Hodnocení z úst Přemysla Bičovského, trenéra FK Chmel Blšany: ?Jsem spokojený, že jsme uhráli na Bohemce bod, i když na každé utkání, na které jedeme, jedeme vyhrát. Myslím, že dneska jsme podali jeden z našich nejlepší výkonů venku, odbojovali jsme to. Je to zásluhou také prostředí, protože to je na Bohemce fantastické. Takže i hráči soupeře, kteří zde nastoupí, musí mít radost ze hry. Abych řekl pravdu, trošku jsem počítal s tím, že ta série pěti vítězství, kterou Bohemka má, musí někdy skončit. A Doufal jsem, že skončí právě dneska. Je mi svým způsobem líto, že Bohemka přišla o dva body, které by mohly vést k postupu do první ligy, ale zase na druhou stranu, my ty body také potřebujeme k naší záchraně, takže si myslím, že bod pro každého je dobrý.?

Sportovní manažer Bohemians 1905 Zbyněk Busta: ?Mně se ten zápas nehodnotí dobře, ta remíza je spravedlivá. O tom asi nemůže být ani pochyb. My jsme nezvládli pasáž utkání potom našem gólu, přišla tam šance Davida Bartka, kdy přestřelil branku, místo aby pojistil vítězství na 2:0. Polemika jestli penalta při dalším zákroku byla nebo nebyla mi nepřísluší, od toho je tu rozhodčí. Přišel zákonitý trest, my jsme se zbytečně zatáhli dozadu, následovala série několika rohů a standardní situace po zbytečném faulu Haška pod tribunou. Zákonitě tedy musel přijít trest v podobě branky. Na druhou stranu musím poděkovat hráčům za to, jak utkání odehráli. Ale každopádně ještě nejsme vyspělé mužstvo, které by zvládlo takhle těžké utkání dohrát za stavu 1:0 až do konce.?

Tento článek pro nás vypracoval bývalý blšanský fotbalista Martin Hůrka, za což mu moc děkujeme.

A poděkování patří také panu sekretáři Lubomíru Trnkovi za pomoc a za umožnění pozápasového rozhovoru.

FKCHMELBLSANY.cz | 16.4.2007 11:29 | 460x přečteno