Pohled trenéra Ličky Zápas ve Štetí

Jak už se stává zvykem ( 3× za poslední 4 zápasy ),  okolnosti zápasu nás donutily brzkému střídání. Opět se jednalo o hráče z defenzívy, Radka Cipruše, který si při běžném souboji s proti hráčem poranil zadní stehenní sval.

Proto jsme posunuli na post středního obránce Matěja Rajnocha a do středu zálohy nastoupil Jan Šmíd. Soupeř od počátku zápasu se snažil nás dostat pod tlak a vnutit nám jejich hru. Myslím si, že jsme to zvládli slušně, dokázali jsme držet míč a být i nebezpeční v přechodu do ofenzívy. Ve 22.minutě po rohu soupeře, který jsme ubránili,  se míč vrátil do našeho vápna a na zadní tyči osamocený hráč vstřelil první gól zápasu.

Tento moment zápasu nás však nerozhodil, naopak, neustále jsme se snažili být aktivní směrem dopředu, vytvářet si střelecké situace.

Soupeř v tomto směru byl velice dobře organizovaný a dokázal vychytávat finální přihrávky nebo centry do vápna.

Ve 27.minutě dobře hrající Michal Zeman vystřeli z 20 metrů, míč se odrazil od tyče a dobíhající Vlastimil Vidlička vyrovnal na 1 – 1 !!!

Bohužel pro nás, ve 37.minutě jsme soupeři darovali sami možnost jít do vedení 2 – 1. Míč, který jsme měli pod vlastní kontrolou jsme ztratili na rohu vápna a soupeř trestal.

Poté měli domácí ještě jednu tutovou šanci, kdy na obránce vykopával míč z prázdné brány. Druhá půle probíhala v podobném duchu. My jsme měli míč v našem držení, ale to co jsme dokázali v první půli, jít a dostat se do zakončení, tak ve druhé půli jsme bohužel už nedokázali.Hráli jsme po vápno a do pořádné šance nebo nebezpečné střely ze střední vzdálenosti jsme se nedostali.

Všichni víme, že fotbal se hraje na góly a v tomhle tom směru byl soupeř lepší. Během dvou minut ( 70.minuta a 72.minuta ) nám vstřelil 2 góly a určil výsledek zápasu. Gratuluju soupeři ke 3 bodům.

Štětí – Blšany 4:1 (2:1)

Sestava :  Jícha – Žampa, Houdek, Cipruš ( 9´ Šmíd ), Šimon – Vidlička ( 68´ Vácha ), Míča, Pilař ( 81´ Němec ) – Zeman, Rajnoch, Zdichynec

Marcel Lička

FK Chmel Blšany | 20.4.2015 10:41 | 1273x přečteno