FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Pod reflektory se v Blšanech představil Arsenal.(Jak to viděl Jarda Tošner)

BLŠANY ? 22. divizní kolo přivedlo na stadion mezi chmelnicemi Arsenal. Ne ten Londýnský, ale z České Lípy. Tým, který aspiruje na postup počítal s tím, že zde získá plný bodový zisk. Téměř 1200 diváků zažilo po dlouhé době v Blšanech fotbalový svátek.

Hráče přivedli na hrací plochu kluci z přípravky a druhý poločas se odehrál pod umělým osvětlením. Navíc výborná atmosféra, ve které se fandilo v obou táborech. V dresu Arsenalu se představili někdejší ligoví Chmelaři Meier a Broschinský. Blšany nastoupili v kompletní nejsilnější sestavě a hned od začátku byly aktivnější a první příležitost měl Vlček. Ve 12. minutě musel vystřídat zraněný Šmejkal a Jelínek, který jej nahradil se hned dostal do vyložené šance, ale jeho střelecký pokus šel vedle branku. Pak přišla chyba v rozehrávce ve středu hřiště Přihrávku zachytil Ahmed a postupoval na domácí branku, před kterou našel Věcheta, ale tomu v zakončení zabránil vyběhnuvší Klíma. To se psala 17 minuta utkání. O deset minut později zahřmělo na druhé straně. Singl pohotovou střelou z 10 metrů vyzkoušel pozornost Meiera v brance. Poté se hra trochu uklidnila a hosté udeřili ve 41., kdy opět špatnou rozehrávku ve středu pole zachytil Holeček, který našel volného Ahmeda, ale ten na Klímu nevyzrál. Ukvapil se a pokus o lob blšanský gólman zlikvidoval. Ve druhé části hry převzali iniciativu hráči Arsenálu a usadili se na polovině domácího celku. První šanci si vypracoval Holeček v 53., když hlavičkoval těsně vedle. V 65.promarnil příležitost Finklár, jehož křížná střela těsně minula branku. Arsenál byl v této fázi hry jednoznačně lepším mužstvem, přesto se domácím podařilo vymanit z tlaku. V 72. chyboval před brankou Silný, pokus Vlčka vyrazil Meier k Jelínkovi, ale ani ten nedokázal přesně zakončit. Pak přišly šance Arsenalu. Nejdříve zachraňoval Brodecký na roh a při dalším protiútoku šli tři hráči hostů na jediného zadáka, ale Ahmed se dostal do ofsajdu. Deset minut před koncem ožili opět domácí a ze série rohových kopů se neprosadil Kučera, ani parádní patičkou Singl. Poslední velkou šanci měl v 85. Vlček, ale jeho střelu Meier se štěstím vyrazil. Přesto, že v utkání nepadla jediná branka, museli být diváci s předvedenou hrou spokojeni. Kaňkou na fotbalovém svátku bylo chování českolipských fans po závěrečném hvizdu. V příštím kole zajíždějí Blšany v neděli 3.května do Rakovníka (od 17 hod) a pak hostí v pátek 8. května od 17 hod. Viktorii Jirny.

Za článek děkuji Jardovi Tošnerovi

Fotografie z utkání http://picasaweb.google.cz/…nalCeskaLipa

Pohled trenéra soupeře: Musím předeslat, že jsme si byli vědomi kvalit domácího mužstva, přesto jsme přijeli pro tři body. Myslím, že jsme nebyli od vítězství daleko, ale také jsme mohli odjet s porážkou. Početnému diváctvu se zápas musel líbit, i když skončil bezbrankovou remízou. V takovéto atmosféře, za neustálého povzbuzování (hlavně našich fans), pod světly, na pěkném fotbalovém hřišti, to byl nadprůměrný zápas. My teď budeme blšanským držet palce za 14 dní, aby opět prokázali své kvality v utkání s naším konkurentem na postup Viktoriíí Jirny. Pavel Hradiský, trenér Arsenalu Česká Lípa

FK Blšany – Český Brod 0:0 (0:0)

Sestava Blšan: Blšany: Klíma, Brodecký, Krejčík, Trojan (78 Němec-89 Baloun), Horňák, Svoboda, Šmejkal (12 Jelínek), Kučera, Vlček, Singl, Houštecký.

FKCHMELBLSANY.cz | 26.4.2009 11:24 | 623x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 17.2.2020 20:58:53