Po týdnu znovu doma, přijede Čáslav

Velikonoční neděle přinese blšanským fanouškům další domácí utkání mužského   druholigovému týmu. Soupeřem našeho mužstva bude ambiciózní Zenit Čáslav,   který má v kádru i na lavičce bývalé hráče Blšan.

Nadcházející zápas by nemusel být tak nervózní, jako ten z minulého týdne proti Hlučínu. Přece jen, Čáslav je sice tabulkově průměrný, přes však zimu výrazně posílený klub. Těžko hledat favorita utkání, ale je jisté, že Blšany nejsou pod takovým tlakem nutnosti zisku bodů. Nicméně, pokud bychom Čáslav porazili, s velkou pravděpodobností by se Chmel odpoutal ze sestupové pozice. I remíza by za jistých okolností mohla být úspěchem. Čáslav totiž na rozdíl od Hlučína přijíždí ve formě. Poslední dva zápasy Zenit vyhrál.

Čáslav je klub, který ještě v minulé sezoně hrál ČFL, vyhrál ji a z prvního místa postoupil do druhé ligy. V klubu působí hned čtyři bývalí hráči Blšan- jako hlavní trenér vede Čáslav bývalý útočník Luboš Zákostelský, který v Blšanech působil v letech 2000–2002. Stále aktivním hráčem je třicetiletý obránce Martin Pazdera, ten hrál v Blšanech čtyři roky (1999–2003) a nastoupil zde k více než šedesáti prvoligovým zápasům. Fanoušci si zřejmě vzpomenou na jméno Jana Broschinského, který v Blšanech hostoval v minulé sezoně z Liberce.

Na soupisce Čáslavi najdeme i jméno Lukáš Michal, což je dlouholetý záložník Chmelu. Hrál v Blšanech v mládeži už od roku 1998, postupně se vypracoval až do A-týmu trenéra Bílka. Zde vydržel až do loňského sestupu, ještě na jaře 2006 si Michal zahrál za Blšany v několika prvoligových zápasech. Čytřiadvacetiletý hráč je ukázkou ne zcela využitého talentu. Už v sezoně 2004/2005 patřil mezi hráče zákaldní sestavy v první lize. Loni na podzim Michal působil na Kladně, ale neprosadil se. Proto byl odeslán na hostování v Čáslavi. Trenér Zákostelský ho s velkou pravděpodobností v Blšanech na hřiště pošle, neboť Michal by proti svému bývalému klubu mohl mít větší motivaci. A vrací se do skoro domácího prostředí.

Jestliže v Čáslavi najdeme hned čtyři osoby spojené s blšanským fotbalem, v Blšanech hraje jen jeden exčáslavák. Je to Jakub Süsser, který v Zenitu působil ještě jako žák. Süsser však proti Čáslavi skoro jistě nenastoupí, protože den předtím bude pomáhat v důležitém zápase dorostu. Ještě jedna zajímavost je se zápasem spojená. V Čáslavi působí Michal Zachariáš, bratr našeho obránce Milana Zachariáše. Bratři se ale na hřišti nepotkají, protože náš Milan je v současnosti zraněný a v týdnu netrénoval.

Na podzim jsme po tragickém výkonu podlehli Čáslavi 0:2, zápas se hrál v Praze na Xaverově. V neděli tedy máme co oplácet. K dipsozici budou zřejmě všichni hráči, kromě zraněného Zachariáše. Virózu doléčuje Šiml, ale ten stejně na jaře moc příležitosté nedostíává. Hrát bude o kapitán Pillař, o kterém jsme omylem na našem webu napsali chybnou informaci, že je vykartován. Trenér Bičosvký tak má k dispozici hodně variant. Dostane mladíček Andrei, spasitel z minulého zápasu, šanci hned od začátku? Pošle trenér Bičovský na hřiště ještě Argentince Rosenda, který před týdnem zklamal? Vrátí se do základu Loos? Na tyto otázky dá odpověď nedělní dopoledne.

Důvodů, proč jít v neděli na fotbal do Blšan, je celá řada. Každý nechť si najde ten svůj a dorazí, vždyť Chmel stále bojuje o záchranu! Výkop je v tradičním čase od 10:30, počasí bude zaručně pěkné a teplé.

FK Chmel Blšany | 6.4.2007 1:18 | 635x přečteno