Po obdržené brance jsme už stihli jen vyrovnat

Blšany hrály první jarní zápas na domácí půdě nerozhodně 1:1. Náš tým byl proti   Vítkovicím lepší, ale po hodině hry dostal gól z penalty. Z následného tlaku jsme   už stačili dovést zápas jen k remíze.

Utkání bylo pro Chmel velice důležité. Jedenáctý tým tabulky z Vítkovic jsme nutně potřebovali porazit, abychom se udrželi v kontaktu se zbytkem týmů na konci tabulky a tím se odrazili k cestě za záchranou.

Do zápasu poslal trenér Bičovský sestavu mírně se lišící od přechozího utkání s Jakubčovicemi. Po kartách se vrátil na levého obránce Rosa a nahradil tak Benka. V záloze se objevil Argentinec Rosendo a to na úkor Loose, který byl v tomto utkání v karetním trestu. To vedlo k určitému přeskupení řad. Trenér mohl být spokojený, že postrádá jen jednoho hráče ze soupisky.

Utkání provázel od začátku poměrně silný vítr, blšanské hřiště je totiž hodně otevřené do krajiny. Hráči se s tím nevyrovnávali snadno. Jinak bylo zataženo, ale nepršelo a poměrně chladno. Pro diváky nic moc, ale aspoň povrch byl výborný díky předchozímu suchému počasí.

V první poločase mnoho vzrušujících okamžiků diváci neviděli. Blšany se pochopitelně snažily být aktivnější, což se i dařilo, ale k vážnému ohrožení branky Vítkovic se dlouho nedostaly. Naopak nám zatrnulo v 19.minutě, kdy lehký centr do vápna nečekaně neudržel brankář Svoboda, míč mu vypadl a bylop jen štětsí, že se z překvapených hostů nikdo nedokázal rychle zorientovat a vsítit snadný gól. Jinak Svoboda mnoho práce neměl.

Blšany po několika jen náznacích šancí málem udeřily ve 39.minutě po krásné akci. Kožíšek našel pasem rozběhnutého Krejčíka, který pronikl po levé straně hřiště a odcentroval do vápna. Tam se k míči snažilo dostat několik hráčů Blšan, ale nedosáhli na něj. Na zadní tyči číhal zakladatel akce Kožíšek, který míč dorážel do sítě, ovšem na poslední chvíli mui ve skórováníe zabránil akrobatickým zákrokem obránce Vítkovic Pavlík. Bohužel tak zůstal stav 0:0 a ten už vydržel do poločasové přestávky. Výkon v první půli byl příslibem do druhého poločasu, v němž se čekal stupňující tlak Blšan, toužících po vítězství.

Jenže očekávání se nenaplnilo a druhý poločas nezačal dobrý fotbalem, anií blšanským tlakem. Spíš byla vidět nakopávaná plná nepřesností. Zajímavé dění začalo až po hodině hry, když přišel na hřiště Brazilec Andrei, aby nahradil Bogdanova. Už za pár desítek vteřin na něj byl faul na žlutou kartu. Jenže pak přišla 64.minuta. Blšanský Rosendo fauloval ve vápně a proti Chmelu byla nařízena penalta! Tu bohužel pro nás hostující Černý proměnil a všechny plány Blšan dostaly vážnou trhlinu. Vítkovice šly do vedení 1:0.

Jenže po obdrženém gólu to Chmel nevzdal. Velmi blízko vyrovnání byl stoper Jiří Novotný, který se dostal před brankou Vítkovic k hlavičce a namířil míč do tyče ! To už byl na hřišti Jedinák, který nahradil Poláčka. V 80.minutě se snažil o zakončení Kožíšek, ale v krkolomné pozici branku hostů přestřelil! Trenér Bičovský pak sáhl k poslednímu střídání, posílil ofenzivu když poslal na hřiště Šimla místo Zachariáše. A za malou chvíli už se Chmel radoval z vyrovnání! Po centru z levé straně využil svého vzrůstu útočník Smejkal a hlavou překonal gólmana Vítkovic – 1:1 !!!

V samotném závěru se pak Blšany mocně snažily o strhnutí vedení na svou stranu. Nejblíže k tomu byl v 88.minutě Tomáš Pilař, který se elegantně zbavil vítkovického obránce, uvolnil se a ocitl se sám před gólmanem hostů. Bohužel zamířil těsně vedle branky. Po této neproměněné akci už se nic nestalo, hosté se dozdržovali až ke konci utkání a nakonec vezou z Blšan remízu 1:1. Určitě z ní mají radost, zatímco náš tým nemůže být spokojen, a to ani s ohledem na průběh zápasu. Zůstáváme poslední v tabulce, i když už jen o skóre. Chmel se tak pokusí překvapit příští týden v Třinci. Snad už nebude pokračovat smůla, která nás začátkem jara provází.

FK Chmel Blšany – FC Vítkovice 1:1 (0:0)

BRANKY: 84.Smejkal – 64.Černý (pen.)

ŽK: Bogdanov, Rosendo – Hromkovič, Valášek, Kello

DIVÁCI: 533

ROZHODČÍ: Kovařík – Pokorný, Ubiáš

SESTAVA BLŠAN: Svoboda – Rosendo, Zachariáš (82.Šiml), Novotný, Rosa – Bogdanov (62.Andrei), Pilař, Poláček (67.Jedinák), Krejčík – Kožíšek, Smejkal