Pět branek během dvacetiminutovky a bylo rozhodnuto

FK Chmel Blšany – TJ Krupka 2:6 (0:5)

BLŠANY – Chmelaři po porážce na hřišti posledního celku tabulky nastupovali doma proti Krupce, která do jarních bojů posílila a rozhodně nebyli Favoritem. V dresu Krupky nastoupil někdejší střelec Loun, Josef Watzka. Trenér Němec zaexperimentoval se sestavou a tento tah mu vůbec nevyšel a pravděpodobně zapříčinil výsledek prvního poločasu. Horst Siegl mladší, který na jaře nastupuje ve středu obrany se postavil na hrot útoku spolu s Letkem a na pravý okraj obrany nastoupil od prvních minut Matucha.

První čtvrthodina přinesla vyrovnaný fotbal od vápna k vápnu. Ani první střelecké pokusy neohrozily branky. V 15. minutě vyběhl Bartoš z branky, aby zastavil pronikajícího Helíska. Jeho zákrok ocenil rozhodčí Bouma žlutou kartou a přidal penaltu. Tu si vyrazil, ale jen k Bendovi, který dorážel do prázdné brány. O šest minut později se dostal do první vážnější šance Siegl, ale těsně minul. Z protiútoku přidali hosté druhou branku. Benda se bez větších problémů zbavil Matuchy, obešel Bartoše a ve 23. minutě to bylo 0:2.  Za další tři minuty šel na Bartoše nebezpečný Watzka, ale vracející se Siegl ho stačil vytlačit a slabá střela šla mimo. Běžela 31. minuta. Rychlík Watzka našel volného Zvonka a ten si doslova vychutnal Bartoše v domácí brance. Za pouhé tři minuty se k míči po vyšachování obrany dostal Watzka, který dal na 0:4. Po této brance jakoby  domácí ožili. Ve 36. se do vápna probil Letko, ale jeho střelu Kukla vyrazil. Bohužel nikdo v bílém nedokázal vyražený míč dopravit do sítě. O minutu později pálil z hranice velkého vápna Macek a orazítkoval tyč. Macek byl i u další šance, ale mířil lehce nad. Poslední slovo si vzali hosté, jmenovitě Benda, který využil zaváhání obrany i Bartoše, kteří se již viděli v šatně a dal pohodlně na 0:5. Ihned po rozehrání odpískal sudí poločas. Benda tak zkompletoval hattrick.

Druhý poločas přinesl úplně jiný fotbal. Hosté v euforii přestali hrát a toho využili Chmelaři. Jako první se ukázal 10 minut po přestávce Holub, jehož střelu přizvedl Kukla nad břevno. Z následného útoku vysunul Macek střídajícího Drbohlava, který snížil na 1:5. Na branku Krupky se valil jeden útok za druhým, ale chyběla přesnost. Minul Holub a střelu Lancze vyškrábl Kukla na roh. Hlavička dalšího střídajícího hráče, Haviara z malého vápna šla nad. A tak přišla další lekce z produktivity. Do úniku se dostal Watzka a lobem přehodil Bartoše – 1:6. Za další dvě minuty dal výsledku konečnou podobu Letko, který brankově zhodnotil trestný kop Macka. Poslední šanci utkání měl hostující Suske, který netrefil prázdnou bránu.

Kdyby Blšany hrály od začátku tak, jako ve druhé půli, mohl být výsledek jiný, ale na kdyby se nehraje a tak utrpěly další vysokou porážku. V dalším kole jedou na hřiště vedoucího Štětí.

Branky: 56. Drbohlav, 87. Letko – 14., 22., 45. Benda, 31. Zvonek, 34., 85. Watzka.

Rozhodčí Bouma, L. Šimeček ml., L. Šimeček.         ŽK 1:0            30 diváků

Blšany: Bartoš – Lancz, Gruber, Holub, Matucha (46. Drbohlav),  Nový (76. Haviár), Macek, Farář, Zahálka, Letko, Siegl.

FKCHMELBLSANY.cz | 6.5.2013 10:19 | 656x přečteno