FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Olomouc nás opět přiblížila sestupu

Sigma Olomouc Chmelaři nezvládli důležité utkání s Olomoucí a po porážce 0:2 jsou v sestupových vodách namočeni až po uši. Uniknout hrobníkovi z lopaty bude tentokrát hodně těžké, možná i nemožné.

Kdo viděl dnešní utkání a fotbalové srdce mu bije pro Blšany, musel ze stadionu odcházet velmi zklamán. Na rozdíl od utkání s Ostravou, které minulý týden přineslo dobrý fotbal v podání Blšan, se tentokrát hráčům nedařilo a v nepříliš pohledné bitvě neuspěli. Po většinu zápasu se nad blšanským stadionem stahovala mračna, ale déšť ještě nepřišel. To jakoby symbolicky vyjadřovalo současnou situaci našeho týmu v boji o udržení se v lize.

Začátek zápasu přinesl větší snahu hostů, ale poté naši hráči hru vyrovnali. V 16.minutě z trestného kopu předvedli Chmealři nacvičený signál, ale Volköva střela na jeho konci byla chycena Lovásikem. Polodna poté pronikl neúspěšný nájezd na brankáře, aby následně Pešír dobře vystřelil deseti metrů, ovšem jeho střela mířila do náruše brankáře hostů. Jinak se naši hráči báli střílet a nedočkali jsme se snad žádného pokusu z větší vzdálenosti. Těsně před poločasem Pešír postupoval po pravé straně hřiště, před brakovou čárou si to namířil do jeho středu, ale zastavil ho obránce hostů. Rozhodčí Damková penaltový faul neviděla a tak Pešír vztekle doběhl k asistentovi Filípkovi. Za pár neslušných slov si vysloužil žlutou kartu.

Druhá půle přinesla totéž- vyrovnanou hru, ale hosté byli nebezpečnější v ohrožování branky. Vyskočilův únik ještě zvládl spacifikovat vyběhnutím Slavík, o pět minut později ale už byl krátký na další příležitost- rychlá akce po pravé straně, přihrávka před branku a tam se prosadil Onofrej – 1:0. Naši hráči začali po obdržení branky konečně více bojovat, ale stále je trápili nepřesnosti a nedařilo se jim dostat se ke střele na branku. Lovásik neměl mnoho práce. V 67.minutě vysoko položená kopačka Tomáše Pešíra nepříjemně zasáhla soupeřova hráče a sudí Damková vytáhla oprávněně červenou kartu.

V 83.minutě jsme dostali poslední ránu, když Chmelíček, navzdory svému blšanskému jménu, vstřelil druhou branku zápasu na 2:0 pro Olomouc. Pro diváky to byl pokyn k postupnému opouštění stadionu a v rozhovorech mezi nimi bylo často zastoupeno slovní spojení „druhá liga“. Totéž skandovala i hrstka fanoušků hostů, kteří přijeli do Blšan a chovali se slušně, až na krátké opuštění svého sektoru ve druhém poločase. Závěr utkání přece jen přinesl jedno pozitivum- poprvé v životě do prvoligového zápasu nastoupil talentovaný teprve šestnáctiletý Jakub Susser! Věkově ještě mladší dorostenec, jinak člen B-týmu, zvládl své životní minuty v pohodě a bez chyb. K otočení výsledku ale pochopitelně nepomohl.

Blšany – Olomouc 0:2 (0:0)

Branky: 55.Onofrej, 83.Chmelíček
Sestava Blšany: Slavík – Vorel, Muller, Šourek, Krejčí (46.Zeher) – Michal (72.Süsser), Trapp, Volek (76.Loos), Šindelář – Pešír, Polodna
Sestva Olomouc: Lovásik – Randa (90.Konig), Horáček, Kováč, Krajčovič, Hubník – Kaščák, Špiláček, Onofrej – Chmelíček (90.Rýdel), Vyskočil (68.Babnič)
Žluté karty: Pešír, Trapp, Loos, Vorel – Horáček, Krajčovič, Špiláček
Červení karta: 66.Pešír