Ohlédnutí za úspěšným víkendem

Výhra mužů nad Hlučínem udělala po dlouhé době velkou radost všem blšanským   fanouškům. Navíc se dařilo i B-týmu a také dorostencům. Jen více takových   víkendů, chtělo by se zvolat. Snad jen rezerva Mostu už by měla také začít   vyhrávat… AKTUALIZOVÁNO

Nejdůležitější událostí víkendu byla pochopitelně výhra A-týmu nad Hlučínem 1:0. Pravda, vítězství skromné a vydřené, navíc proti trápícímu se týmu bojujícím také o záchranu. Jenže i za to jsou tři body, o to důležitější. Navíc by se mužstvo konečně mohlo chytnout a jít s výkonem nahoru. Je důležité i to, že nyní máme s Hlučínem aktivní bilanci vzájemných zápasů, což by mohlo mít význam při případné rovnosti bodů na konci sezony.

Další druholigové zápasy nám také dělaly radost. Bystrc sice v Hradci Králové dlouho vzdorovala, ale nakonec podlehla 0:2 a díky horšímu skóre nás vystřídala na posledním místě tabulky. Děkujeme. Výborně pro nás dopadla i pondělní dohrávka Olomouc „B“ – HFK Olomouc, kterou vyhráli hosté. Béčko Sigmy je tak před námi už jen o skóre. Potěšila nás i prohra Vítkovic v Čáslavi, na tým z Ostravka ztrácíme jen 3 body a také s nimi teď máme aktivní bilanci. Konec tabulky se tak o víkendu hodně vyrovnal a to nás potěšilo. Zřetelně se také odděluje slabší pětice od zbytku tabulky. V té pětici jsou Blšany, Bystrc, Olomouc „B“, Vítkovice a Hlučín. Z tohoto kvinteta Chmel o víkendu bodoval jako jediný!

Blšanský B-tým překvapil výhrou nad Jiskrou Modrá v poměru 3:1 a podtrhl tak výsledkově úspěšný víkend Blšan. Béčko opět posílili hráči z širšího A-týmu Blšan, tak jak tomu je a bude celé jaro. Tentokrát v přeboru nastoupili Benko, Klasna a hlavně Loos, který ukázkovou hlavičkou vstřelil rozhodující gól na 3:1. Juniorka přitom prohrávala 0:1 po gólu z penalty ve 26.minutě. Šance, že se v Libočanech podaří přebor udržet, se zvyšuje. Za týden v Brozanech to ale bude zase těžké utkání.

Naši mosteční partneři měli méně úspěšný víkend. Ligový A-tým remizoval s Teplicemi 0:0, B-tým v divizi bohužel prohrál 0:1 s Bohemians 1905 a zůstává poslední. Informovaným fanouškům netřeba připomínat, že je v zájmu Blšan, aby se mostecké Béčko udrželo. Žel, zatím se mu stále vůbec nedaří a nepomáhají ani dvě posily z Blšan, Čonka s Bednářem. Čonka byl z nám neznámých důvodů střídán ještě před přestávkou, Bednář odehrál celé utkání.

A co blšanská mládež? Starší dorost válcuje dál jednoho soupeře za druhým a jde odhodlaně za postupem. Opatrně se na jeho vítěznou notu nalaďuje i mladší dorost. Zato rezervní dorosty v přeboru se stále potácí jen ve střëdu tabulek. Starší žáci se začínají bát, aby nesestoupili z divize, což by byla obrovská škoda pro celý mládežnický fotbal v Blšanech. Už proto, že mladší žáci jsou nyní nesmírně úspěšní. Se střídavými úspěchy si vedou obě přípravky.

Sečteno podtrženo, s uplynulými dny musíme být velmi spokojeni. Ale už je pomalu čas myslet zase na další víkend, jaro je v plném proudu…

FKCHMELBLSANY.cz | 3.4.2007 8:51 | 394x přečteno