O trenéra Bílka projevila zájem Plzeň

Michal Bílek, dosavadní trenér Blšany získaly konkurenta v boji o služby trenéra Michala Bílka. Místo hlavního kouče mu nabídla Viktoria Plzeň, která se na rozdíl od Blšan letos zachránila v první lize a navíc je bez trenéra.

Bílkovi v Blšanech s koncem sezony skončila i smlouva. Tu se po sestupu klubu do druhé ligy rozhodl prozatím neprodloužit a čeká, jak se bude situace Chmelu dále vyvíjet. Mezitím se ovšem přihlásila Plzeň, která také hledá svého kouče- s dosavadním Františkem Strakou se rozhodli na ukončení spolupráce. Západočeši oslovili hned několik trenérů, ale o Bílka mají zřejmě zájem největší. Náš trenér si totiž během působení v Blšanech udělal ve fotbale velmi dobré jméno. Chmel má o tohoto trenéra stále zájem.

Samotný kouč Bílek si vzal čas na rozmyšlenou. Tento týden tráví na dovolené v zahraničí a o svém dalším působení rozhodne až na konci května. Přitom až 1.června bude zasedat Výkonný výbor ČMFS, který rozhodne o vstupu nového investora do Blšan. Pokud změnu majitele posvětí, stane se novým vlastníkem klubu společnost EC Group, která podle svých slov hodlá do místního fotbalu investovat značné finanční prostředky. Cílem by měl být okamžitý postup zpět do první ligy. Trenér Bílek oznámil, že jen v takovém případě by v Blšanech zůstal, trénovat dlouhodobě druhou ligu nechce.

Ovšem nyní se zdá, že Michal Bílek zváží nabídku Plzně ještě předtím, než ČMFS potvrdí vstup nového investora do Blšan. Další jednání by měl absolovovat v pondělí 29.května; v tebnto den by také mělo padnou jeho rozhodnutí. Je pravděpodobné, že nabídku přijme, sám ji považuje za lákavou. Blšany těžko mohou Plzni v tomto nerovném boji o trenéra konkurovat, jak finančně, tak z hlediska fotbalové atraktivity, neboť příští rok se zde bude hrát druhá liga. Trenéra Bílka by k setrvání v Blšanech mohlo přimět jen dlouhodobé finanční zabepečení klubu zaručující brzký návrat do první ligy. Pomoci by mohla i skutečnost, že se Bílek již zná místní hráče a prostředí, k němuž si během necelých tří let působení jistě vytvořil i citový vztah.

FK Chmel Blšany | 22.5.2006 12:45 | 709x přečteno