Napsali o nás: Blšany vyhrály a jdou dál za postupovým cílem

Páteční předehrávka 6. přeborového kola přinesla divákům na blšanském stadiónu gólové hody. Domácí totiž porazili Bezděkov divokým poměrem 6:3 a to je poslalo do čela tabulky, z něhož ale zkušený tým může v nedělním programu soutěže sesadit hned několik soupeřů.

Blšany šly v utkání do vedení, ale hosté z Bezděkova, kteří jsou již druhý zápas bez trenéra Buka, který je v zahraničí, dokázali ze standardní situace vyrovnat. „Naštěstí jsme srovnali a do přestávky jsme již vedli 3:1,“ řekl nám blšanský zadák Robert Gruber. „A mysleli jsme si, že to by nám již mělo stačit a že zápas dohrajeme v klidu.“

Jenže klid se ještě nekonal, hosté totiž opět ze standardní situace snížil na rozdíl jediného gólu. „Bezděkov měl výborné standardní situace, měl k tomu vysoké a urostlé hráče, ale my jsme si s tím měli lépe poradit a vyvarovat se standardek kolem vápna,“ vyzdvihl Gruber hlavní přednost soupeře. Blšany ale soupeře nakonec přestřílely a výhra 6:3 je hodně netradičním, byť divácky atraktivním skóre. „Nemyslím si, že by si týmy s obranou nelámaly hlavu, ale hrálo se nahoru dolu a vyplynulo to z vývoje zápasu. My jsme dostali všechny branky ze standardních situací, naštěstí pro nás se nám střelecky dařilo.“

Právě v proměňování šancí byl největší rozdíl proti zápasům v předchozích kolech, kdy Blšany ztrácely body. „Máme každý zápas hodně šancí, teď se nám je ale dařilo proměňovat, na rozdíl od jiných utkání. Kéž by to tam takhle padalo pořád, ale každý zápas je jiný a příště můžeme dát třeba jen jeden gól. Důležité je, abychom vyhrávali a je jedno, jestli to bude 1:0, nebo 6:3. Náš cíl je jasný a musíme jít zápas od zápasu a doufám, že se nám to podaří?“

FKCHMELBLSANY.cz | 12.9.2010 9:21 | 572x přečteno