Muži "B" vyhořeli, dorostenci mají postup na dosah!

Starší „A“ dorost vybojoval v Čelákovicích nejtěsnější vítězství v sezoně, ale   v tabulce si hodně pomohl. Mladší A-dorost stejného soupeře přejel v pohodě,   zato velice zklamal starší B dorost a také starší žáci. Nezvládli roli favoritů.

BLŠANY MUŽI ?B? – Sokol Domoučice 1:3 (1:2) (krajský přebor)

B-mužstvo důležitý boj o záchranu prohrálo a v tabulce zůstává poslední. Přitom hosté byli před zápasem předposlední! Jenže naši hráči zápas absolutně nezvládli, dokonce obdrželi 2 červené karty! Nepomohly ani 4 posily z A-týmu – Benko, Klasna, Krejčík a Loos.
V tabulce je Béčko nadále poslední, a přitížilo se mu. Na Střekov ztrácí 3 body, na Proboštov 5 bodů, na Litoměřice a Domoušice 6 bodů… za týden hraje další přímou bitvu o sestup, nastoupí v Proboštově.

SK Union Čelákovice – BLŠANY STARŠÍ DOROST ?A? 0:1 (0:1) (divize)

K dalšímu utkání vyrazil nejstarší dorost do Čelákovic, tedy na půdu čtvrtého týmu dorostenecké divize. Minulý víkend domácí udělali dobrý výsledek, když před očima trenéra Kolmana potrápilo druhé Ústí. Zápas nám popsal kapitán Rudolf Hofmann

Oproti minulému utkání udělali trenéři dvě změny v sestavě. Jen z lavičky přihlíželi zápasu Zápotocký a Hofmann. Utkání bylo vyrovnané, i když zpočátku domácí dvakrát zahrozili střelou ze střední vzdálenosti. Ani jeden tým nebyl aktivní a hra se odehrávala spíše ve středu hřiště. Na obou stranách bylo vidět mnoho nepřesností a zkažených přihrávek. V prvním poločase jsme se jen sporadicky dostávali za soupeřovu obranu. Ve 42. minutě ovšem přišel zlom, kdy po krásném centru Trupa uklízel Vlk téměř do prázdné brány – 0:1. Tato trefa se nakonec ukázala být vítěznou…

Do druhé poločasu jsme nastoupili s tím, že musíme zabrat a přidat další branku, která by nás uklidnila. Bylo vidět, že to trochu pomohlo. Stále více jsme se dostávali za soupeřovu obranu. Dva samostatné nájezdy na brankáře nedal Trup, když první loboval brankáře a druhý zbytečně rychle zakončoval. Za chvíli z levé strany běžel Rulf, který mohl „namazat“ Trupovi na gól, nebo vystřelit. Zvolil první variantu, avšak pozdě, mával se ofsajd. Branka tedy neplatila. Po jedné z akcí se dostal sám před brankáře Rulf, bohužel, trestuhodně ho nechal vyniknout, když míč napálil z blízka jemu do hrudi. Poté ještě Trup nastřelil břevno. Zkrátka obrovská smůla. Ke konci utkání měli domácí na svých kopačkách první větší šanci, kterou ovšem zmařil skvělým zákrokem Brejcha. Po jednom z brejků mohl opět Trup pojistit skóre, ale brankář domácích byl opět proti.

Může nás mrzet špatná organizace hry a neproměněné šance, které jsme nedokázali využít. Určitě by se utkání vyvíjelo jiným, a lepším směrem. Takto jsme dokráčeli k utrápené výhře… I když!!! Ústí, náš největší rival, podlehlo sestupem ohroženému Rakovníku 3:0!!! Díky tomuto výsledku máme již osmibodový náskok v čele tabulky. Postupové šance se znovu zvýšily, teď už by jen totální kolaps mohl připravit blšanskou kopanou o Českou ligu dorostu v příští sezoně.

Příští týden hostíme na domácím hřišti od 10:15 SK Rakovník.

Sestava: Brejcha – Vávra, Vlk, Řehák, Hudec – Černý (83. Hofmann), Kyncl (32. Rulf), Tománek – Lesniak (85. Mašek), Trup, Horvát

Branka: 42. Vlk

SK Union Čelákovice – BLŠANY MLADŠÍ DOROST ?A" 0:7 (0:3) (divize)

Mladší dorostenci zřejmě pochopili, že si příští rok mohou zahrát ve starším dorostu Českou ligu a začali podávat fantastické výkony, čímž si říkají o místo v sestavě mezi staršími. Čelákovice sice nepatří mezi špičku divize, ale nejsou ani z nejslabších a takto jasné vítězství asi nečekali ani sami naši hráči. Díky takovému výsledku si natolik vylepšili skóre, že přeskočili v tabulce Karlovy Vary a už se nachází na krásné 4.příčce! Reálně se mohou posunout do konce sezony ještě na 3.místo, na které ztrácí pouze 1 bod. Na druhý Sokolov ztrácí 8 bodů, což se ve zbývajících zápasech stáhne jen velmi těžko.
O zápase podrobně píšeme v samostatném článku.

BLŠANY STARŠÍ DOROST ?B? – FK Litoměřice 3:4 (krajský přebor)

Starší B dorost podlehl předposledním Litoměřicím, když neproměnil pokutový kop a několik dobrých příležitostí. V tabulce klesl na 9. místo a musí zabrat, aby nezačal hrát o holou záchranu.
Branky: 2× Kuhn, 1× Poborský

BLŠANY MLADŠÍ DOROST ?B? – FK Litoměřice 3:0 (krajský přebor)

Mladíci uspěli a posunuli se na 5.místo tabulky.

BLŠANY STARŠÍ ŽÁCI – FK Baník Sokolov „B“ 1:2 (divize)

Nečekaná porážka zase zvýšila strach týmu před sestupem, který by byl pro blšanský fotbal velkým problémem. Rezerva Sokolova byla přtom před začátkem poslední v tabulce ! Nyní je blšanský tým na 10.místě, ale pouze s minimálním náskokem na sestupové pozice. Za týden už musí zabrat v další bitvě o záchranu v Děčíně, jinak se dostane do velkých problémů.

BLŠANY MLADŠÍ ŽÁCI – FK Baník Sokolov „B“ 4:0 (divize)

Splněný úkol, nic víc. Tým je stále na 4. pozici, za týden ho Děčíně čeká těžké utkání.

BLŠANY MLADŠÍ ŽÁCI „B“ – VČSA Ervěnice 0:2 (okresní přebor)

Družstvo je v tabulce na 2. místě, na vedoucí Klášterec ztrácí 2 body, ale má zápas k dobru.

BLŠANY STARŠÍ PŘÍPRAVKA – Junior Teplice 0:2 (krajský přebor)

straší přípravce se na jaře moc nedaří

BLŠANY MLADŠÍ PŘÍPRAVKA – Junior Teplice 3:4 (krajský přebor)

přestřelku vyhráli kvalitní hosté