Mladý tým vypadl z poháru, ale rozhodně nezklamal

Náš tým vypadl v prvním kole poháru ČMFS se Slávií Vejprnice, týmem, který   hraje několik sezon divizi. Průběh utkání a sestavu vám přinášíme v tomto krátkém   článku.

SK Slavia Vejprnice ? FK Chmel Blšany 2:1 (2:0) Neděle 29.7.2007, 17.00, 1.kolo poháru ČMFS

Blšanský tým se na první soutěžní utkání dával vzhledem k pozastaveným přestupům hodně složitě dohromady. Nakonec k utkání 1.kola poháru ČMFS odjelo 17 hráčů, když téměř polovinu tvořili hráči dorosteneckého věku. Další 3 hráči se na příští sezónu připravovali dosud v jiných klubech a zbytek tvořili hráči, kteří se připravují na ČFL v Blšanech. Nejzkušenějším hráčem Blšan byl kapitán týmu Čonka, který nedávno oslavil třiadvacáté narozeniny.

Hostující mladí hráči nastoupili do utkání s určitým respektem, čehož urostlí hráči domácí Slavie náležitě využili a hlavně v osobních soubojích se v úvodu utkání výrazně prosazovali. Už v 6.minutě zahrávali domácí rohový kop. Na míč si nejvýše vyskočil nikým neatakován domácí kapitán Černý a přesnou hlavičkou dostal domácí do vedení. V 18.minutě předvedli na levé straně pěknou akci blšanští hráči, když nejprve Hofmann vysunul za obranu Vávru, ten v pokutovém území udělal kličku i vybíhajícímu brankáři a zpětnou přihrávkou hledal své spoluhráče, ale Klasna i Trup na chvilku zaváhali a tak obránce míč odkopl do bezpečí.Ve 20.minutě zahrávali domácí přímý volný kop prudkým centrem asi z 30 metrů do pokutového Blšan, kde míč na hraně ofsajdu tečoval opět kapitán Černý a míč skončil u levé tyče Brejchovy branky-2:0. Pak se osmělili i hostující hráči, když Hofmann uvolnil na hranici pokutového území Čonku, ten měl možnost jít sám na brankáře, ale místo toho slabě vystřelil placírkou. Největší šanci Blšan měl v 1.poločase Poborský, kterého krásnou uličkou středem hřiště do pokutového území uvolnil Klasna. Bohužel střela mladého hráče Blšan podél vybíhajícího brankáře skončila jen těsně tyčky domácí branky. Až do konce poločasu měli hostující hráči v poli mírnou převahu, ale do další šance se už nedostali.

Po změně stran domácí poslali do hry 2 nové hráče, ale to jim příliš nepomohlo. Naopak mladí hráči Blšan byli výrazně aktivnější, dobře se pohybovali, lépe kombinovali, ale jejich hře scházela větší přesnost v přihrávkách kolem pokutového území domácích, kvalitnější řešení finálních přihrávek a důraz v koncovce. V 52.minutě uvolnil do pokutového území Klasna aktivně hrajícího mladého Vávru, který šel z boku sám na brankáře, který jeho střelu na první tyč s obtížemi vyrazil na roh. O minutu později hosté rozehráli rohový kop, odražený míč se po stříleném centru dostal k Bednářovi, ale jeho střela z 15 metrů neměla správný směr. V 56. a 57.minutě se odehráli téměř na vlas stejné akce v podání hráčů Blšan, kdy se jim podařilo přečíslit soupeře a postupovali 3:2, ale Čonka ani Trup nedokázali svým spoluhráčům přihrát do dobrého postavení. V 65.minutě hosté přehráli obranu domácích výbornou kombinační akcí, na jejímž konci byl Trup, který na brankovém území slabě přihrával spoluhráčům před prázdnou branku a domácí obránce stačil míč odkopnout. V 75.minutě zahrával přímý volný kop z 35 metrů Čonka. Na prudký střílený centr na zadní tyč domácí brankář nedosáhl, ale míč skončil těsně vedle šibenice. V 79.minutě Vávra uvolnil střídajícího Podroužka, který si v pokutovém území míč zasekl, ovšem jeho střelu brankář s obtížemi zneškodnil. V 83.minutě se blšanští hráči konečně dočkali, když Rulf přihrál před pokutové území Podroužkovi, ten obešel dva hráče domácích a střelou k tyči vstřelil kontaktní gól. Hostující hráči bojovali až do konce. Chtěli srovnat stav a dostat utkání do penaltového rozstřelu. V 87. minutě se odražený míč dostal k Hofmannovi, který prudce vystřelil nad. Největší šanci vyrovnat měly Blšany v 89.minutě, kdy Bednář uvolnil za obranu Klasnu, ten přihrál zpět Trupovi, jehož centr před branku hlavičkoval zblízka Rulf do náručí domácí brankáře.

Utkání tedy mladí hráči Blšan těsně prohráli, ale za výkon a hlavně aktivní hra ve 2.poločase se nemusí vůbec stydět!

Sestava: Brejcha-Břečka, Zlatohlávek (77.Tománek), Bednář, Vávra-Čonka, Hofmann, Trup-Rulf, Poborský (59.Podroužek), Klasna. Trenér Štefko.