Mladí Chmelaři reprezentovali ČR

repre Brankář Antonín Buček a obránce Jakub Süsser z Blšan byli tento týden povoláni trenéry reprezentačních mužstev pro přípravná utkání České republiky.

Gólman Antonín Buček, který v současnosti hostuje v Blšanech z Baníku Ostrava, odehrál jeden poločas utkání české reprezentační juniorky v Turecku, který Češi prohráli 0:1. Jediná branka bohužel padla vinou právě brankáře Bučka, který pozdě zareagoval na míč, jenž po přímém kopu Turků přelétl zeď českých hráčů a skončil v síti. Trenér Škorpil po utkání uvedl, že za gól je zodpovědný právě brankář Buček. Ten poté ještě špatně vyběhl proti útočníkovi soupeře a nabídl mu možnost střílet do prázdné branky, kterou ale protivník přestřeli. Buček si sice připsal i několik dobrých zákroků, ale svým výkonem příliš nepřesvědčil, ve druhém poločas už nechytal.
Další sraz reprezentace ČR- U21 se koná až po skončení ligové sezony, takže Buček má teď čas věnovat se naplno chytání za Blšany, kde se s ním počítá na post brankářské jedničky pro nadcházející jaro.

Lepší reprezentační zážitky si z posledního týdne přiveze do Blšan obránce Jakub Süsser, který coby ročník narození 1989 spadá pod reprezentaci ČR do 17 let. Její trenér Jakub Dovadil ho nominoval k přípravnému turnaji, který proběhl v uplynulém týdnu ve španělské La Manga. V současnosti největší fotbalový talent Blšan nehrál v prvním utkání proti Norsku, ale šanci dostal ve druhém zápase proti Finsku, v němž Česko vyhrálo 1:0. Süsser odehrál vynikající utkání, obrana s ním v sestavě neinkasovala, navíc Jakub připravil svým ideálním centrem jedinou branku zápasu, kterou vstřelili Češi! Trenér ho po utkání pochválil a jeho výkon vyzdvihl. Süsser dostal příležitost na celých 90 minut i ve třetím zápase s Finskem, který skončil 1:1, jediný gól Finů padl po ojedinělém útoku. Vystoupení Süssera na reprezantčním srazu tak bylo úspěšné.

Jakub Süsser, kterému ještě nebylo ani 17 let, je v současné době největším blšanským talentem. Hraje již stabilně za B-tým mužů v divizi a zimní přípravu prožil dokonce pod vedením trenéra Bílka v A-mužstvu Chmelu. Dokonce si zahrál i v několika přípravných zápasech, což mu rozhodně pomohlo ve fotbalovém růstu a to nyní potvrdil i v reprezentaci. Je možné, že si Süssera trenér A-mužstva Blšan Michal Bílek povolá i na jaře k nějakým ligovým zápasům, přinejmenším na lavičku. Jakubův čas ale ještě přijde, využije-li svůj talent, může dosáhnout velkých fotbalových úspěchů a na tom by pak vydělal i náš klub, za který hraje Süsser od začátku své fotbalové kariéry. Je tak stoprocentním odchovancem Blšan.

Svými výkony v La Manga si tento týden Süsser řekl i o místo v nominaci reprezenatce ČR do 17 let pro kvalifikaci na ME 2006, která se bude hrát na přelomu března a dubna, tj. za necelý měsíc v Turecku. Bude tak na jeden víkend chybět našemu B-týmu v divizi.

FKCHMELBLSANY.cz | 3.3.2006 2:41 | 424x přečteno