Mladí Buldoci si na Chmelu nepochutnali

V Karlových Varech blšanský dorost získal nečekaně všech 6 bodů. O výhře   staršího dorostu 5:0 se již psalo v souhrnu mládežnických výsledků, nyní vám   nabízíme informace o utkání mladšího A-dorostu, který nečekaně vyhrál 3:1.   Trenér Koutenský nám zaslal tradiční hodnocení.

Buldoci Karlovy Vary, jak zní celý název soupeře, byli před zápasem favority z několika důvodů. Jednak postavením v tabulce (3.místo), ale i domácím prostředím s umělou trávou a v neposlední řadě i díky situaci v blšanském týmu. Ten totiž měl připraveno pouze 11 hráčů, plus dva brankáře. V základu nastoupili i hráči, kteří předtím odkopali poločas zápasu staršího dorostu.

Hned ve 2. minutě mohli jít domácí do vedení, ale střela mířila těsně vedle naší branky. Buldoci pak začali hrát poněkud profesorky, až příliš klidně, vědomi se své role favorita. A to se jim vymstilo. Chmel pořádal brejky ze zabezpečené obrany, ve 13.minutě vybojoval míč Oláh, posunul na Bůžka, ten předvedl sólo zakončené brankou – 1:0 pro Blšany. Od vstřelené branky přišel větší zodpovědný výkon našich, domácí se snažili hrát více po své levé straně, kde se dostávali přes naší pravou, hlavně rychlými narážečkami (naši hráči pozdě přistupovali k protihráčům).

Ve 22.minutě ztratil míč uprostřed hřiště Oláh, kapitán hostů se sólem dostal do pokutového území Chmelu, kde zbytečně fauloval Kunický a rozhodčí pískl penaltu- tu domácí proměnili a srovnali na 1:1. Obdržená branka paradoxně povzbudila naše hráče, Rámeš a Bůžek se dostali ke dvěma vyloženým šancím, ale neproměnili. Naši hráči se ale dočkali ve 38.minutě, vyhraný hlavičkový souboj na hranici vápna využil Rámeš ke vstřelení rozdílové branky na 2:1 pro Blšany. Těsně před poločasem měl velkou šanci na skórování ještě Bůžek, ale vychytal ho gólman Karlových Varů.

V poločase naši trenéři vybídli musžtvo k větší agresivitě a napadání. Povedlo se, hned po přestávce Tatár kopl nádhernou standardku k tyči, kde si naběhl Kunický a zvýšil na 3:1. Mezi 45.-60.min. se snažili domácí o větší tlak, ale naši hráči bojovali a snažili se hrát do stran, kde na velkém hřišti měla tato taktika celkem úspěch, jen nám chybělo více klidu při přechodu do vápna domácích a lepší zakončení. Domácí se zmohli jen na několik rohových kopů. V 63.minutě mohl Chmel definitivně rozhodnout, po akci přes Smékala, Oláha a Tonku poskakoval míč na brankové čáře, kde se k němu málem dostal Rámeš.

V závěru domácí otevřeli hru, Bůžek se dostal po centru Kunického do velké příležitosti, ale sám před brankářem už potřetí v zápase selhal. Posledních 10 minut zápasu se domácí vrhli do tlaku, ale naše defenzíva včetně brankáře Krejčího odolávala, našim hráčům opět chybělo více klidu a trocha taktiky při zbytečných ztrátách míčů, kdy návrat do obranné fáze stojí strašně moc sil a na konci takto těžkého a náročného zápasu, kdy jsme již neměli hráče na střídání, bylo potřeba míče udržet na vlastních kopačkách. Do šancí jsme ale domácí nepustili a zápas dovedli do vítězného konce.

Za výkon a bojovnost si všichni hráči zasloužili pochvalu, protože zápas s těžkým soupeřem zvládli na výbornou a mohli vyhrát dokonce i větším rozdílem branek, než 3:1. Nicméně i tak je import bodů z Var velkým úsěpchem a povzbuzením do dalších jarních zápasů.

Zpracováno na základě podkladů trenéra Koutenského

SK Buldoci Karlovy Vary – FK Chmel Blšany 1:3 (1:2)

hráno 31.03. na umělé trávě

SESTAVA BLŠANY: (+známky)