Ligové jaro začínáme s Mostem

Siad Most V neděli snad konečně vstoupíme do bojů jarní části Gambrinus ligy. A hned nás čeká jeden z nejdůležitějších zápasů- přímá záchranářská bitva se Siadem Most. Ovšem jen v případě, že rozhodčí Jech v neděli po poledni uzná, že terén je způsobilý ke hře.

Naše zápasy 17. i 18. kola byla pro nezpůsobilý terén odložena a tak začínáme jaro o dva týdny později než se plánovalo, 19.kolem. I nad nadcházejícím duelem se ale pořád vznáší otazník, protože ještě během tohoto týdne byly v postraní části hřiště, která je ve stínu hlavní tribuny, k vidění ledové plotny. Ty se během týdne zmenšily, takže vedení ČMFS rozhodlo nechat rozhodnutí na rozhodčím bezprostředně před zápasem. Stále tak není jasné, zda se bude v neděli hrát. V pátek odpoledne začalo v Blšanech zase sněžit, nicméně předpověd počasí říká, že noc na sobotu by měla přinést postupně déšť, sobota by měla být s teplotami slabě nad nulou a už jen se sněhovými přeháňkami, neděle dodá teploty kolem nuly a počasí beze srážek.

V pátek odpoledne se nám také k aktuální situaci vyjádřil pan Lubomír Trnka, sekretář Blšan: „Podle našeho názoru je část hrací plochy zdraví nebezpečná pro hráče obou týmů, ale ukáže se až v neděli kdo měl pravdu. Vedení klubu a pracovníků na stadionu však samozřejmě dělá vše pro to, aby bylo riziko minimální. Proti počasí však jít nelze. Hlavním přáním všech je, aby se nikdo z našich hráčů na zledovatělém terénu vážně nezranil.“ Tyto věty se dají interpretovat i tak, že vedení Blšan bylo spíš pro odložení zápasu, ale zástupci fotbalového svazu patrně prosadili odklad rozhodnutí na neděli.

Utkání je soubojem dvou tabulkově nejslabších mužstev a bude tedy nesmírně důležité pro oba týmy. Chmel nastoupí s jednoznačným cílem na domácí půdě zvítězit, zatímco Most by byl patrně spokojen i s remízou, která by pro nás znamenala další setrvání na posledním místě tabulky, o jeden bod právě za Mostem. Máme nyní v tabulce na Most ztrátu jednoho bodu, ale také jeden zápas k dobru. Podzimní utkání v Mostě naše mužstvo prohrálo 1:3, takže Siadu opravdu máme co vracet.

V našem mužstvu bude chybět pouze obránce Radek Šourek, který si tímto začne odpykávat disciplinární trest na čtyři utkání. Po zimní pauze se představí značné množství nových fotbalistů. Mezi nimi především navrátilci Muller a Pešír, kteří strávili pl roku resp. rok mimo Blšany. Dále se očekává, že nastoupí v bráně Buček (případně Slavík, také zimní posila), představit by se měli i Šindelář, Brunclík, Zeher a možná také Volek. Zhruba polovina hráčů by tak mohla mít svou prémiéru v dresu Blšan.

Siad v minulém utkání doma pracně zdolal FC Slovácko 3:2 a odpoutal se tak od posledního místa v tabulce, kam odsunul právě naše mužstvo. Do Blšan se chystá z Mostu autobus radikální fandovské skupiny Brüx Vandals a velké množství dalších příznivců soupeře pak přijede individuálně, neboť z Mostu je to do Blšan poměrně blízko. Autobus slušných fanoušků Mostu nevyjede pro malý zájem ze strany fandů. Hosté budou patrně kompletní, tedy se všemi hvězdami a také s několika cizinci, kteří do Mostu v zimě přišli. Někteří jsou černé pleti radikální fandové je příliš dobře nepřijali, nyní jim za to hrozí i obvinění z rasismu. My však nejsme jako oni a proto z hlavní tribuny obsazené fanoušky Blšan jistě nebudou žádné rasitické nadávky směřovat. Jednak hrozí pokuta pro klub, ale také a především je to stupidita, která může jen poškodit pověst fanoušků Blšan.

Pravděpodobná sestava Blšan: Buček – Brunclík, Vorel, Muller, Krejčík – Trapp, Šindelář, Devátý, Michal – Pešír, Zeher.

Očekávaná střídání během zápasu: Volek, Polodna, Broschinský

Kursy u sázkových kanceláří:

Tipsport: 2.60 – 1.38 – 2.90 – 1.38 – 2.60 (výhra domácích – neprohra domácích – remíza – neprohra hostů – výhra hostů)

Maxi-Tip: 2.50 – 1.36 – 3.00 – 1.41 – 2.65

Sportingbet: 2.40 – 2.90 – 2.90 (bez neproher)

Chance: 2.50 – 3.34 – 2.90 – 1.39 – 2.70

Viktoria-Tip: 2.45 – 1.32 – 2.90 – 1.42 – 2.79

Odkazy:

www.fksiadfans.czFanouškovské stránky Siadu

www.fksiadmost.czOficiální stránky

http://www.radicalboys-brux.com/…vandals.htmlStránky radikálních mosteckých fanoušků

FKCHMELBLSANY.cz | 3.3.2006 19:02 | 390x přečteno