Krátký pohled do hráčské kabiny

Ani v současných tuhých mrazech se nemůže zastavit příprava na jarní část ligové sezony. Přesto i počasí do programu mužstva částečně zasahuje.

Kvůli zmrzlému trávníku bylo plánované sobotní utkání v Blšanech proti Ústí nad Labem přesunuto na půdu soupeře, kde se zápas odehraje v sobotu od 12:00 na umělé trávě. Ještě předtím, ve středu 25.1. je na programu utkání na Xaverově proti místnímu druholigovému kádru, které se bude hrát za silně mrazivého počasí. Nízké teploty jsou nejen nepříjemností pro hráče, kteří v nich musí denně trénovat, ale jsou i rizikem pro jejich zdraví. V nízkých teplotách totiž stoupá riziko zranění, zejména u mladších hráčů, kteří jsou méně zodpovědní při rozcvičování. V současné době jsou v Blšanech mimo hru čtyři fotbalisté, ale se všemi to vypadá poměrně dobře.

Zkušený veterán Martin Muller se konečně po operaci zapojil do přípravy mužstva. Zatím sice nemůže hrát a jen posiluje, ale už sama přítomnost zkušeného hráče mezi mladíky, kterých je nyní plná kabina, je velice užitečná. Předpokládá se, že Muller by mohl stihnou již poslední 1–2 přípravné zápasy před sezonou, rozhodně pak bude připraven od prvního jarního kola Gambrinus ligy. Do přípravy se brzy zapojí i Jakub Hottek, který také prodělal operaci, rovněž lehké zranění Pavla Devátého se hojí dobře. Oba začnou trénovat v nejbližších dnech. Novým zraněným je mladík Petr Loos, který si natáhl tříslo při sobotním utkání Tipsport Cupu v Mostě. Jeho problém by měl být vyřešen během několika dní, ale na Xaverově ještě ani on nenastoupí.

Tým se připravuje již mírně posilněn. V brance už máme náhradu za odešlého Daňka, brakáře Antonína Bučka z Ostravy a v zatím jediném odehraném zápase se osvědčil dobře. V poli si trenér Bílek stále musí vypomáhat hráči z B-týmu. Tito mladí fotbalisté bojují o místo v sestavě, velice dobře se zatím osvědčuje 19-letý již zmíněný Petr Loos. Dobře vypadá i Trapp, který dokonce dal gól Mostu. Mladíci typu 17-letého Sussera pravděpodobně budou po příchodu očekávaných posil vráceni zpět do B-mužstva. Proto jim klub ani nenechal udělat dresy se jménem a tak k přípravných zápasech nastupují tito věkově ještě dorostenci se jmenovkami hráčů, kteří již z Blšan odešli (Dort, Sřihavka, Pleško, Nachtman…) Už si nás kvůli tomu sice dobírali i v televizi, ale pochopitelné to je. Klub ušetří peníze, protože je zbytečné vyrábět dresy hráčům, kteří se stejně v lize do týmu neprosadí. Aspoň ne prozatím.

Ještě tento týden by mohlo být mužstvo posíleno o další hráče, zejména ofenzivní. Další pak přijdou těsně před konce přípravného období, až budou velké kluby sužovat kádry a vyřazovat nepotřebné fotbalisty. Pravděpodobně půjde o další půlroční hostování k nám, ale klub se určitě bude snažit udělat aspoň jeden nebo dva úplné přestupy. Přinejmenším proto, aby bylo v létě zase koho prodávat, až budou Blšan potřebovat získat peníze na další ročník Gambrinus ligy :-)

FK Chmel Blšany | 24.1.2006 9:47 | 625x přečteno