Kdy se nám podaří dát Plzni gól ?

Generálka na ligu nám nevyšla. Blšany prohrály s Plzní 0:2, reportáž z utkání dnes připravil náš spolupracovník Jaromír Hykl:
BONUS: fotografie z utkání od Vency Hykla

Třetí domácí příprava a chuť vítězství jsme nepoznali. Na tréninkové ploše č.5 sehráli Chmelaři dnes poslední přípravné utkání před zahájením jarní části ligy. Hrstka věrných diváků přišla povzbudit naše kluky a přesvědčit se, zda budou mít jarní boje o záchranu šťastný konec. Viděli jsme sice porážku na domácí půdě, ale můj pocit z předvedené hry byl lepší než ten, který jsem měl po remíze s Viktorkou Žižkov. Nedali jsme sice další Viktorce tentokrát z Plzně ani jeden gól, ale utkání mělo větší spád a některé naše akce nepostrádaly myšlenku a cit pro hru.

Základní sestava vyběhla na hřiště stále ještě bez Müllera. Asi ho fakt uvidíme až od příští neděle v prvním mistráku. Jinak pravděpodobně nastoupili hráči, s kterými trenér Bílek počítá do zahajovacích zápasů. V brance gólman Buček ? teď už ho bezpečně poznám ! Obrana se Šourkem a Vorlem ve středu a s Broschinským a Michalem na krajích. V záloze nastoupili Bílek, Trapp a nová posila David Brunclík a zase tři útočníci Pešír, Polodna a Zeher.

Tradičně se podařil úvod. Prvních 15 až 20 minut docela solidní tlak. Plzeň zatažená na vlastní polovině. Bohužel nepodařilo se ohrozit brankáře Ticháčka a tlak pomalu ustával a až do konce poločasu se hrálo poměrně vyrovnané utkání. Plzeňští útočníci si vytvořili více šancí, ale ani oni nedokázali dopravit oranžový sněhový míč do naší branky. Mimochodem terén zmrzlý s trochou sněhu. Na některých našich hráčích bylo vidět, že se asi špatně obuli. Míša Polodna jezdil jak na ledě! První poločas bez branek.

Do druhého poločasu jsme nastoupili beze změn. Michal se oproti prvnímu poločasu držel více v obranné řadě. V první půli jsme častěji hráli jen na tři beky. Více ze hry měli od počátku hosté. Nedařila se nám kombinace ve středu hřiště a Pešír a Zeher marně čekali na solidní přihrávku do šance. S přibývajícími minutami tlak Plzně sílil. Petr Trapp se dneska fakt trochu tráppil. Územní převaha a větší aktivita i důraz všech hráčů Viktorky se začala projevovat a naši hráči vyráběli chyby.

Po hrubých chybách v obranné činnosti padly i oba góly do naší branky. Při prvním nedokázal Trapp úspěšně odblokovat Knakala, který přes něj přešel a odcentroval z brankové čáry na nabíhající volné hráče Plzně. Při druhém gólu se podařilo vyrobit chybu zkušenému Šourkovi. Po komplikovaných přihrávkách s Michalem před vlastní šestnáctkou nahrál volnému plzeňskému hráči, který šel sám na Bučka a Šourkovi nezbývalo než zastavit útočníka faulem. Penalta, Šourek červená, pokutový kop zahrán s přehledem a stav nula : dva. A to ještě mezi oběma góly padla jedna branka do naší sítě, ovšem pomezní odmával postavení mimo hru, které asi viděl jenom on. Závěr byl zase trochu pod naší zvýšenou snahou o vstřelení alespoň jedné branky. Odešli Broschinský a Polodna a nahradili je Krejčí a Klasna. Dát branku Plzni se nám ovšem již ve třetím utkání za sebou nepodařilo.

Co říci na konec? Předvedená hra odpovídá ambicím mužstva z konce tabulky i stavu hráčské základny. Doufejme, že Müller dá hře obrany větší jistotu, že Zeher a Pešír dokáží vstřelit nějakou tu rozhodující branku a že všichni mladí hráči budou brát svoji roli v mužstvu s co největší odpovědností a bojovností a že se všichni společně postarají o to, že navzdory všem likvidačním snahám různých více či méně vlivných skupin, zůstane nejmenší ligová vesnice na fotbalové mapě i v dalších ročnících naší nejvyšší fotbalové soutěže. Všichni fanoušci si to moc přejí a volají : ?Blšany do toho !?

autor příspěvku: Jaromír Hykl (Vroutek)

Blšany – Plzeň 0:2 (0:0)
BRANKY: 55.Bednář, 82.Bednář z penalty
SESTAVA: Buček – Broschinský (75. Krejčí), Vorel, Šourek, Michal – Brunclík, J. Bílek, Trapp – Polodna (75. Klasa), Pešír, Zeher.

FKCHMELBLSANY.cz | 11.2.2006 18:44 | 431x přečteno