FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Je nejvyšších čas vyhrát !

  Pomyslné hodiny blšanského fotbalu ukazují za pět minut dvanáct. V neděli se   Chmel utká na domácím hřišti v přímé bitvě o záchranu s FC Hlučín. Pokud chceme   nadále živit naděje na záchranu, musíme soupeře porazit! AKTUALIZOVÁNO

Situace v tabulce je dostatečně výmluvná, náš tým je poslední a na dvojici Bystr – Olomouc „B“ ztrácí 3 body. Jen o kousek výše, na 12.místě tabulky, najdeme FC Hlučín, našeho nadcházejícího soupeře. Má 20 bodů, tedy o 6 více než Blšany a i když přezimoval v klidném středu tabulky, po katastrofickém vstupu do jarní sezony (tři porážky) se hodně namočil do sestupových vod. V posledním zápase nestačil doma na Zenit Čáslav a po bídném výkonu podlehl 0:2. Slezané přes zimu mírně oslabili tým a na začátku jara jsou z formy.

Lepšího soupeře si snad už ani Chmel nemůže přát. Utkání určitě nebude lehké, hosté budou body moc potřebovat, ale naší povioností je konečně vyhrát a sebrat tři body! Vždyť čas běží a na programu je už 19.kolo. Kvalita, která v zimě přišla do Blšan v podobě starších hráčů, už by se konečně měla projevit, protože později může být pozdě. Zápas v Třinci se našim hráčům nepovedl a nápravu mohou provést před vlastními diváky v Blšanech. Počasí by mělo být pro fotbal i diváky velmi pěkné, takže hráči jistě doufají, že je přijde podpořit co nejvíce diváků.

Hlučín je malým městečkem ležícím jen několik kilometrů severozápadně od Ostravy. Místní fotbalový klub byl sice založen již v roce 1923, ale významné úspěchy se datují až po roce 2000. Růst FC Hlučín v mnohém připomíná růst Jakubčovic. V roce 1998 hrálo mužstvo 1.B třídu a do klubu vstoupil Lubomír Kot, bývalý fotbalista Hlučína, který začal místní fotbal sponzorovat. Následoval rychlý vzestup. V roce 2002 slavili v Hlučíně postup do divize, v roce 2004 do MSFL a už v roce 2005 do druhé ligy! Sezona 2005/06 byla pro Hlučín premiérová ve druhé lize a klub se v ní těsně udržel. Nyní tedy hraje druhou sezonu v II.lize.

Pro nedělní zápas není v našem mužstvu žádný vykartovaný hráč, bohužel však začaly zdravotní problémy. Zraněný je Milan Zachariáš a v neděli určitě nenastoupí, stejně jako nemocný Ondřej Šiml. Otazník zatím visí nad Smejkalem, který si v Třinci poranil záda. Především jeho absence by při našem nedostatku útočníků byla velice nepříjemná. S Kožíškem by si pak zřejmě zahrál Klasna. Hlučínu bude chybět záložník Žižka, hráč základní sestavy, pro žluté karty.

Zápas FK Chmel Blšany – FC Hlučín začíná na blšanském stadionu v neděli 1.4. od 10:30

FKCHMELBLSANY.cz | 30.3.2007 11:45 | 501x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 23.7.2019 4:55:03