Hrstka diváků v Blšanech viděla brankostroj domácích

Blšany - Chmelaři vstřelili devět branek! Pět jich dal Šollar, tři Prückner a jednu Horst Siegl mladší.

Nevídaný počet gólů viděla v sobotu 17. května dopoledne hrstka diváků na fotbalovém stadionu v Blšanech. Domácí Chmelaři přivítali ve 26. kole krajského přeboru poslední Březno a vůbec ho nešetřili. Blšany svému soupeři nastřílely devět branek, z toho pět dal Ivan Šollar a tři nejlepší střelec krajského přeboru Lukáš Prückner.

omácí začali zápas před dvěma desítkami diváků náporem a už ve 3. minutě po přihrávce Prücknera dával ve vyložené pozici Šollar těsně vedle. Tato akce jakoby předznamenala vývoj zápasu, do jehož statistik se právě tito dva hráči nejvíc zapsali. Právě Šollar v 5. minutě otevřel nádhernou střelou ze zhruba třiceti metrů skóre. V 15. minutě šel Prückner sám na brankáře, střela skončila ale na tyči. O tři minuty později se Prückner nadechl k sólu z vlastní poloviny hřiště a tváří tvář gólmanovi hostů tentokrát nezaváhal – 2:0. Následná rána Nového po přihrávce Krejčíka šla nad. Hosté zahrozili ve 22. minutě, pěkná technická střela Polka skončila na spojnici tyče a břevna. Na druhé straně Poborský napálil po centru Lancze tyč. Ve 30. minutě dal na 3:0 po další individuální akci Prückner. Hosté o dvě minuty později snížili, po přihrávce Lorence se trefil Niš. Domácí ale hosty dál přehrávali. Velkou šanci měl opět Prückner, který sám před brankářem dal těsně vedle. Ve 37. minutě Poborský napálil břevno a Šollar míč poslal do brány – 4:1.

Změna sestavy ke zlepšení nevedla

V poločase hosté prostřídali, promíchali sestavu, ale výsledek se nedostavil. Naopak jejich hra ve středu hřiště se rozsypala a obrana nestíhala odvracet jeden útok domácích za druhým. Blšany tak v tréninkovém tempu navyšovaly skóre. V 51. minutě po centru zvyšoval na 5:1 netradičně hlavou Prückner a zaznamenal tak už třicátou branku v této sezoně krajského přeboru. O deset minut později napálil Šollar míč, brankář Lux jej jen vyrazil před sebe a Šollar pohodlně přidal na 6:1. V 69. minutě přešel od šestnáctky k šestnáctce Farář, jeho průnik sice obrana nakonec zastavila, ale odražený míč pěkným lobem poslal do sítě Šollar – 7:1. V 81. minutě po centru zprava hlavičkoval nejprve do brankáře Horst Siegl mladší, jeho dorážka už byla gólová. Brankový účet zápasu o minutu později uzavřel svým pátým gólem Šollar po pěkné střele z 25 metrů.

„Pět gólů za jeden zápas? To jsem ještě nikdy nedal. Dneska mi to sedlo, jsem hlavně rád, že jsme konečně po několika zápasech vyhráli," řekl Deníku po skončení zápasu Ivan Šollar. Tento 25letý hráč je v Blšanech na hostování z Teplic. „V Blšanech hrajeme míči, se kterými se hrálo na mistrovství světa v roce 2010. Pořádně lítají, když se trefí, tak jsou střely pro brankáře hodně nepříjemné. Proto hodně zkouším střílet, dnes to takhle parádně vyšlo," dodal Ivan Šollar, který dal před sobotním zápasem za Blšany v současné sezoně tři branky.

Blšany – Březno 9:1 (4:1)

Branky: Šollar 5, Prückner 3, Siegl – Niš; Rozhodčí Hamšík, ŽK 1:2; 25 diváků

FK Chmel Blšany: Matějka – Lancz, Farář, Siegl, Zahálka – Šollar, Pilař (69. Kalanin), Krejčík, Poborský (77. Vácha) – Prückner, Nový

TJ Sokol Březno: Lux – Hablawetz, M. Rezek, F. Rezek, Svoboda – Paldrman, Heřman, Niš, Polka, Lorenc – Macák. Střídali Kočan, Kejzlar

Zdroj:Žatecký deník

FK Chmel Blšany | 20.5.2014 18:21 | 899x přečteno