Hanspaulka: Za vším hledej Kocourka

Týden se s týdnem sešel a „malé Blšany“ nastoupily opět na „domácím“ hřišti proti soupeři Kbelské vosy, který v nedávné minulosti hrál druhou ligu Hanspaulky.

Soupeř nastoupil k utkání v základním počtu hráčů (5+1), čili neměl nikoho na střídání. Blšany komfort měly jako vždy, na střídání byly tři hráči.

Mysleli jsme si že soupeři dojdou síly a trochu jsme vstup podcenili.

Od začátku utkání nám dělal potíže jistý Daniel Kocourek, hráč, jak se později podařilo dohledat, pendlující mezi A-B mužstvem Jablonce a dnes působícím v Zenitu Čáslav. V první lize má zatím přes 20 startů a jednu branku.
Fotbalista je to par-excelanc, s výbornou střelou a dobrým přechodem 1 na 1.

V prvních deseti minutách se jen zastřeloval, ale ve třinácté minutě udeřil poprvé, zcela nekrytý po hrubém ale opravdu hrubém zaváhání obrany kdy se ocitl sám na hranici vápna, nikým neatakován, vstřelil první branku utkání.

Za dvě minuty přidal další, kdy z rohu prostřelil vše co mu stálo v cestě.

Blšany si následně začaly vytvářet šance, soupeř ukolíbán dvoubrankových vedení nás začal podceňovat, jenomže se objevuje stará bolest, a to je nepřesnost v koncovce.  Šance pálil jak Kalenda tak jednu vyloženou Andras a na poločasovou přestávku se šlo se stavem 2:0 pro soupeře.
Dohodli jsme se že je potřeba zkusit s výsledkem něco udělat a hlavně nedostat velký příděl branek .

Bohužel hned v začátku druhého poločasu přišla po nahrávce Kocourka šance soupeře který ji proměnil a vedl 3:0.

Následně jsme začali bojovat ještě víc, brankář vyběhl s míčem do středu hřiště, vystřelil střela zapadla přesně k tyči šokovanému gólmanovi soupeře. 1:3.

A bylo ještě veseleji kdy Kalenda během 2 minut posunul stav utkání na 3:3 a zbývalo 11 minut do konce.

Soupeř přidal na obrátkách, chtěl vyhrát. Blšany se snažili poctivě čelit nájezdům soupeře, do konce utkání zbývaly tři minuty.

Kde se vzal tu se vzal všudybýlek Kocourek poslal přesný pas a soupeř využil trochu zmatku v pokutovém území, a opět jsme prohrávali.
Snažili jsme se ještě něco udělat s výsledkem, ale soupeř nás do ničeho nepustil a podařilo se mu vstřelit v poslední minutě utkání ještě jeden gól.

Utkání zhodnocuji jako nadprůměrné, kdy remíza by podle mě byla spravedlivá, v druhém poločase jsme byli lepší a dokázali jsme udržet krok se soupeřem.