Hanspaulka: Kalenda vystřelil postup

Ve čtvrtek 12.6.2014 se utkali Hanspaulští borci Blšan na Pražačce s týmem Dynamo Prak o další ligové body a zároveň také chtěli vybojovat postup do 5.té ligy.

Utkáni začalo docela zostra, Dynamo se hned z první akce ve třetí minutě utkání, kdy brankáře oslnilo slunce, dostalo střelou na vzdálenější tyč do vedení 1:0.

Následně ale převzaly otěže utkání Blšany a po krásné Kalendově individuální akci byl stav v 9.té minutě 1:1.

Hned z následné akce po rozehrání se k míči po nahrávce Kalendy dostal Křivka a strhl vedení na stranu Blšan. 2:1.

Soupeř ale nesložil zbraně a z trestného kopu minutu na to vyrovnal a vrátil zápasu zajímavost, Blšany totiž musely vyhrát, aby nepřišli o průběžné první místo v tabulce.

Na hřišti byl ale nejviditelnější hráč Blšan Kalenda, kdy po výkopu brankáře si míč nádherně hrudí zpracoval kapitán Novák, přihrál na volného Kalendu a ten zvyšoval už na 3:1, běžela 12.tá minuta poločasu.

Kalenda se opět prosadil o 4 minuty později, kdy upravil skóre na 4:1 pro Blšany a vypadalo to na pěknou kanonádu.

Soupeř se snažil  s vývojem skóre něco udělat, ale v koncovce byl buďto nepřesný, a nebo ho vychytal golman Blšan.

Ke konci poločasu se mu podařilo ale snížit na 4:2, ale to bylo z jeho strany vše.

Ve druhém poločase už góly přidávaly jen Blšany a za ně skóroval muž zápasu Kalenda.

Kalenda se trefil ještě ve 37.minutě a v 59. minutě a jeho počet zářezů v tomto zápase se zastavil na 5ti.

Blšany tedy postoupili po třetí za sebou a jsou již v 5.té lize, ještě je ale čeká poslední zápas ve kterém, pokud stále pomýšlejí na první příčku, musí vyhrát. Tuscarora totiž také nezaváhala.

dynamo-prak

tabulka-10-kolo